Facebook Pixel

Лібертаріанство в Україні: чим може допомогти нашій економіці

В інтерв'ю The Page економіст-лібертаріанець Володимир Дубровський розповів, що таке лібертаріанство. Але також у перспективі відбудови України воно могло б допомогти нам із прискоренням нашого економічного зростання.

Воєнний і мирний часи – різні, тому будемо говорити про мирний. Воєнний – це, на жаль, найгірший час для будь-якої свободи, і лібертаріанства зокрема.

Що лібертаріанство може запропонувати економіці України

Quote«Економічний розмір держави має бути скорочений. Він зазвичай був понад 40% і навіть доходив до 50% і більше за часів Януковича – надто багато грошей іде на державне споживання, яке в наших умовах доволі неефективне. Країни з таким держсектором зростають десь на 3% на рік максимум», – каже Дубровський.

Також він зазначає, що Україна вкрай зарегульована держава, тому спочатку треба було б радикально все дерегулювати, створити дуже прості, зрозумілі правила, яких всі будуть дотримуватися.

QuoteПроблема в тому, що зараз оформлений працівник обходиться роботодавцю в 1,5 раза дорожче, ніж неоформлений. Ось це дійсно проблема, її треба прибирати. Це саме ті податки, які насамперед треба скорочувати. І я думаю, що якщо скоротити їх до десятини, то проблеми такої не буде. Бо за 10% все ж таки мати якісь відносини, захищені контрактом, буде вигідно і працівнику, і роботодавцю, – стверджує економіст.

Чи вийде у Хав'єра Мілея з анархо-капіталізмом в Аргентині та інше – повне інтерв'ю (відео)

Більше того, Володимир Дубровський вважає, що краще було б просто прибрати більшість регулювань, бо ринок зазвичай працює краще, ніж будь-який регулятор. Також легалізувати всякий вид діяльності, включно з проституцією, за умови вільного бажання надання послуг.

QuoteНаприклад, трудове регулювання, на мій погляд, треба просто прибрати. Єдиною вимогою має бути трудовий контракт – це те, що захищає інтереси обох сторін: і роботодавця, і працівника. Вони зацікавлені у існуванні такого контракту.
Подякувати 🎉