Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Освіта, лікування та корми для улюбленців: які послуги пропонують українцям

партнерський матеріал
OptiMeal Expert

Ветеринарна галузь в Україні досить стрімко розвивається — окремі українські клініки за рівнем обслуговування перевищують західні, а українські корми починають займати належне місце на ринку преміумгодування.

Водночас варто знати, як підібрати домашньому улюбленцеві лікаря, правильний корм і де отримати додаткові знання, якщо ви вирішили відкрити зоомагазин або підтягнути навички своєї спеціалізації після університету.


Профільна освіта: чому диплома може забракнути

В Україні приблизно 13 вишів мають ветеринарні факультети. Але через застарілі програми та обладнання якість навчання таких лікарів відстає від того, що вимагає практика реальної роботи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Українські ветеринари намагаються тримати руку на пульсі: вони активно переймають досвід іноземних колег, за власною ініціативою відвідують міжнародні профільні заходи та проходять стажування в найкращих клініках світу.

Водночас через пандемію коронавірусу з поїздками на навчання за кордон виникають складнощі. Утім, завдяки можливостям приватних освітніх проєктів галузь ветеринарії в Україні активно розвивається.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У Києві, зокрема, працює школа OptiMeal Expert, яку створено під егідою Всеукраїнської гільдії ветеринарів і компанії «Кормотех».

OptiMeal Expert пропонує навчання для ветеринарних лікарів, власників ветеринарних клінік, кінологів і фелінологів, а також продавців і власників зоомагазинів.

Фото: facebook.com/optimealexpert

Фото: facebook.com/optimealexpert

Практична частина занять проходить офлайн у спеціально відведеній залі школи. Обладнання, інструменти, а також маски, рукавички та халати надаються навчальним закладом.

В OptiMeal Expert викладають ветеринарні лікарі-практики, дослідники й науковці. За три роки існування школа OptiMeal Expert об'єднала під своїм «дахом» понад 7 тис. фахівців.

Quote«Слухачі, які спеціалізуються на ветеринарії, отримують документи державного зразка про підвищення кваліфікації», — розповідає СЕО мережі ветклінік і партнер школи ветеринарів OptiMeal Expert Денис Тищенко.

Однак здоров’я домашнього улюбленця – це не тільки доступ до професійного лікування, а насамперед якісне харчування. І тут в Україні також є певні досягнення.


Ринок корму для тварин: приріст на 15%

За підсумками 2019 року ринок готового харчування для тварин в Україні склав приблизно 120 тис. тонн. Останніми роками обсяг стає дедалі більшим. Зокрема, упродовж останніх п'яти років ринок зростає щорічно на 15%.

Також помітно зріс асортимент торгових марок.

Quote«Цього року їх майже 150. В Україні присутні практично всі світові бренди, приблизно 65% обсягу імпортується з Європи, США та Канади», – розповідає директор із маркетингу та інновацій компанії «Кормотех» Ігор Блистів.

Розвивається й українське виробництво. Зокрема, бренд OptiMeal у сегменті суперпреміальних марок 2020 року має приблизно 6%.

Quote«Головне, чого очікують споживачі, це те, що їхній домашній улюбленець буде здоровий і красивий, – говорить Ігор Блистів. – Ми поклали в основу бренду обіцянку клієнту, що з OptiMeal тварина буде здоровою. А здоров'я – це насамперед міцний імунітет».

За словами Блистіва, з погляду структури продажів, український ринок є більше «котячим».

Quote«За нашою оцінкою, пропорція харчування для котів і собак складає 70/30», – говорить він.

Така ситуація має низку причин. По-перше, годування кота збалансованим харчуванням є дешевшим, ніж годування собаки. По-друге, коти вибагливіші до їжі, їм складно змінити корм, тому споживач стає освіченішим у процесі підбору.

Quote«За останні кілька років зріс попит на профілактичні продукти, як-от раціони для кастрованих котів і стерилізованих кішок, для тварин із чутливим травленням, для тварин, які схильні до алергії», – додає Блистів.

Тут велику роль відіграють досвідчені ветеринари, які інформують власників тварин щодо особливих потреб їхніх улюбленців.


Лікування: як обрати ветеринара та клініку

Ветеринарія в Україні наразі успішно розвивається. Окремі українські клініки не тільки не поступаються західним, а навіть переважають європейські, запевняє Денис Тищенко.

Утім, якщо ваш домашній улюбленець захворів, варто ретельно підбирати клініку, до якої ви звернетеся. Зокрема, треба вивчити рейтинг закладу, переконатися, що там точно є вузький спеціаліст, який розбирається в проблемі, додає Тищенко.

Фото: facebook.com/optimealexpert

Фото: facebook.com/optimealexpert

Наприклад, необхідним буде не просто огляд терапевта, а й дерматолога в разі висипів на шкірі, хірурга — у разі забою лапи, офтальмолога — у разі проблем з очима, пульмонолога — у разі проблем із диханням тощо.

Наразі в приватних ветеринарних клініках також є можливість викликати «швидку допомогу», що огляне вашого улюбленця вдома та транспортує до лікарні. Так само можна консультуватися з лікарями не тільки вдень, а й уночі — сервіси 24/7 допоможуть врятувати життя тварині в разі ускладнень.

Професійний ветеринар має зрозуміло пояснити діагноз і варіанти лікування, а також принцип формування рахунку за послуги. У клініці мають дотримуватися правил безпеки, заклад має бути охайним і без неприємних запахів.

Якщо лікар пропонує одразу «приспати» тварину або розповідає про її стан незрозумілими складними термінами, можливо, варто змінити фахівця.