Facebook Pixel

Освіта, лікування та корми для улюбленців: які послуги пропонують українцям

партнерський матеріал
OptiMeal Expert

Ветеринарна галузь в Україні досить стрімко розвивається — окремі українські клініки за рівнем обслуговування перевищують західні, а українські корми починають займати належне місце на ринку преміумгодування.

Водночас варто знати, як підібрати домашньому улюбленцеві лікаря, правильний корм і де отримати додаткові знання, якщо ви вирішили відкрити зоомагазин або підтягнути навички своєї спеціалізації після університету.


Профільна освіта: чому диплома може забракнути

В Україні приблизно 13 вишів мають ветеринарні факультети. Але через застарілі програми та обладнання якість навчання таких лікарів відстає від того, що вимагає практика реальної роботи.

Українські ветеринари намагаються тримати руку на пульсі: вони активно переймають досвід іноземних колег, за власною ініціативою відвідують міжнародні профільні заходи та проходять стажування в найкращих клініках світу.

Водночас через пандемію коронавірусу з поїздками на навчання за кордон виникають складнощі. Утім, завдяки можливостям приватних освітніх проєктів галузь ветеринарії в Україні активно розвивається.

У Києві, зокрема, працює школа OptiMeal Expert, яку створено під егідою Всеукраїнської гільдії ветеринарів і компанії «Кормотех».

OptiMeal Expert пропонує навчання для ветеринарних лікарів, власників ветеринарних клінік, кінологів і фелінологів, а також продавців і власників зоомагазинів.

Фото: facebook.com/optimealexpert

Фото: facebook.com/optimealexpert

Практична частина занять проходить офлайн у спеціально відведеній залі школи. Обладнання, інструменти, а також маски, рукавички та халати надаються навчальним закладом.

В OptiMeal Expert викладають ветеринарні лікарі-практики, дослідники й науковці. За три роки існування школа OptiMeal Expert об'єднала під своїм «дахом» понад 7 тис. фахівців.

Quote«Слухачі, які спеціалізуються на ветеринарії, отримують документи державного зразка про підвищення кваліфікації», — розповідає СЕО мережі ветклінік і партнер школи ветеринарів OptiMeal Expert Денис Тищенко.

Однак здоров’я домашнього улюбленця – це не тільки доступ до професійного лікування, а насамперед якісне харчування. І тут в Україні також є певні досягнення.


Ринок корму для тварин: приріст на 15%

За підсумками 2019 року ринок готового харчування для тварин в Україні склав приблизно 120 тис. тонн. Останніми роками обсяг стає дедалі більшим. Зокрема, упродовж останніх п'яти років ринок зростає щорічно на 15%.

Також помітно зріс асортимент торгових марок.

Quote«Цього року їх майже 150. В Україні присутні практично всі світові бренди, приблизно 65% обсягу імпортується з Європи, США та Канади», – розповідає директор із маркетингу та інновацій компанії «Кормотех» Ігор Блистів.

Розвивається й українське виробництво. Зокрема, бренд OptiMeal у сегменті суперпреміальних марок 2020 року має приблизно 6%.

Quote«Головне, чого очікують споживачі, це те, що їхній домашній улюбленець буде здоровий і красивий, – говорить Ігор Блистів. – Ми поклали в основу бренду обіцянку клієнту, що з OptiMeal тварина буде здоровою. А здоров'я – це насамперед міцний імунітет».

За словами Блистіва, з погляду структури продажів, український ринок є більше «котячим».

Quote«За нашою оцінкою, пропорція харчування для котів і собак складає 70/30», – говорить він.

Така ситуація має низку причин. По-перше, годування кота збалансованим харчуванням є дешевшим, ніж годування собаки. По-друге, коти вибагливіші до їжі, їм складно змінити корм, тому споживач стає освіченішим у процесі підбору.

Quote«За останні кілька років зріс попит на профілактичні продукти, як-от раціони для кастрованих котів і стерилізованих кішок, для тварин із чутливим травленням, для тварин, які схильні до алергії», – додає Блистів.

Тут велику роль відіграють досвідчені ветеринари, які інформують власників тварин щодо особливих потреб їхніх улюбленців.


Лікування: як обрати ветеринара та клініку

Ветеринарія в Україні наразі успішно розвивається. Окремі українські клініки не тільки не поступаються західним, а навіть переважають європейські, запевняє Денис Тищенко.

Утім, якщо ваш домашній улюбленець захворів, варто ретельно підбирати клініку, до якої ви звернетеся. Зокрема, треба вивчити рейтинг закладу, переконатися, що там точно є вузький спеціаліст, який розбирається в проблемі, додає Тищенко.

Фото: facebook.com/optimealexpert

Фото: facebook.com/optimealexpert

Наприклад, необхідним буде не просто огляд терапевта, а й дерматолога в разі висипів на шкірі, хірурга — у разі забою лапи, офтальмолога — у разі проблем з очима, пульмонолога — у разі проблем із диханням тощо.

Наразі в приватних ветеринарних клініках також є можливість викликати «швидку допомогу», що огляне вашого улюбленця вдома та транспортує до лікарні. Так само можна консультуватися з лікарями не тільки вдень, а й уночі — сервіси 24/7 допоможуть врятувати життя тварині в разі ускладнень.

Професійний ветеринар має зрозуміло пояснити діагноз і варіанти лікування, а також принцип формування рахунку за послуги. У клініці мають дотримуватися правил безпеки, заклад має бути охайним і без неприємних запахів.

Якщо лікар пропонує одразу «приспати» тварину або розповідає про її стан незрозумілими складними термінами, можливо, варто змінити фахівця.