Де гроші? Все про фінанси бізнесу під час війни

Де отримати грант?

Де застрахують від прильотів?

Як профінансувати посівну і жнива?

Як врятувати бізнес у небезпечних регіонах?​

Як поповнити обігові кошти?

Як скористатися пільговим кредитом 5-7-9%?

Як реструктурувати стару заборгованість?

Чи варто будувати довгострокову фінансову стратегію, коли триває війна?​

Як отримати кредит під держгарантії?​

Чи є техніка в лізінг?

ДЕ ГРОШІ?

Відповіді допоможе знайти спецпроєкт The Page, який має стати онлайн-майданчиком для діалогу між бізнесом, фінансовими установами та державними інституціями навколо актуальних для підприємців фінансових питань.

Велика тема

АГРОГРОШІ

У якому стані агрокомпанії перебувають у третій рік повномасштабної війни і які кредити пропонують їм банки.

У 2023 році справи у агросекторі подекуди йшли так, що представники галузі висловлювали побоювання хвилі банкрутств аграріїв. The Page з’ясовує, у якому стані агрокомпанії увійшли в посівну 2024, як оцінюють таких клієнтів у банках і які програми фінансування їм пропонують. Читати далі…

QuoteНа спроможність фермерів забезпечити посівну в повному обсязі впливали логістичні проблеми та дефіцит ресурсів: постачання добрив, засобів захисту рослин, насіння окремих культур. А за оцінками FAO (Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН), третина сільськогосподарських земель могла залишитися необробленою через брак трудових ресурсів», – зазначає Олександр Нечипоренко, заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» з наукової частини.

Український фермер з Харківщини буксирує російський трофейний броньований автомобіль. Фото: Depositphotos

QuoteВирощування агрокультур передбачає досить багато ризиків, і за останні 10 років ми бачили як часи з надприбутками, так і періоди з суттєвим падінням маржинальності, – зазначила Олександра Прохорчук, директорка департаменту управління мережею та клієнтів середнього бізнесу Райффайзен Банку. – Якщо говорити про минулий рік, то багато клієнтів отримали значно меншу маржинальність через низькі ціни на культури і суттєві логістичні витрати. Тому там де клієнти мають складнощі, ми адаптуємо графіки, інколи дофінансовуємо».

Коротко про головне:

The Page поцікавився у банків, якою є ситуація у їх клієнтів з агросектору на третій рік великої війни.

В Україні завершується вже третя весняна посівна в умовах повномасштабної війни. В якому стані у неї увійшли малі та середні агровиробники і чи мають вони достатньо ресурсів для отримання кращого врожаю у 2024 роціThe Page розповідає Олександр Буюклі, виконавчий директор Першого українського сільськогосподарського кооперативу (ПУСК). Читати далі…

КЕЙС

Після націоналізації у липні 2023 року Sense Bank продемонстрував стрімку позитивну динаміку. За словами Андрія Соколова, члена правління Sense Bank, у порівнянні з першим кварталом 2023 року за підсумками першого кварталу 2024-го приріст нових клієнтів — представників малого та середнього бізнесу становить понад 178%, а кредитний портфель за останні 6 міс. збільшився на 56%. The Page з’ясовує, чим Sense Bank приваблює бізнес-клієнтів.

Велика тема

ЗАКРЕДИТОВАНІСТЬ

Яким є боргове навантаження на український бізнес і як велика війна вплинула на кредитоспроможність компаній.

Від початку повномасштабного вторгнення бізнесу довелося розплутувати клубок складних питань навколо обслуговування існуючої заборгованості і продовження фінансування. 

The Page з’ясовує, чи є закредитованість актуальною проблемою українського бізнесу і до яких компромісів під час врегулювання боргових питань готові позичальники і кредитори. 

Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за корпоративний бізнес, розповідає The Page, що в сегменті великого корпоративного бізнесу Ощадбанку (без врахування портфеля проблемної заборгованості) прострочка з оплатою за кредитами понад 90 днів зараз становить 0,57% від кредитного портфеля, тоді як максимально високого рівня (до 10-15%) вона досягала в перший рік-півтора з початку повномасштабної війни. За словами Каціона, кожен такий випадок мав об’єктивні причини, пов’язані з воєнними втратами, а далі бізнес поступово адаптувався до нових умов і ситуація з платіжною дисципліною повернулась до довоєнного рівня.

«Перший рік повномасштабного вторгнення був дуже важкий як для бізнесу, так і для кредиторів. У країні панувала суцільна невизначеність, багато фінансових та бізнес-процесів були призупинені. Проте вже у 2023 році підприємці адаптувалися до нових реалій та перелаштували робочі процеси всередині компаній, що дало змогу рухатися вперед», — каже Андрій Соколов, член правління Sense Bank.

 

Олександр Міцура, директор департаменту корпоративних ризиків Райффайзен Банку, підтверджує, що на територіях у центрі та заході країни, де не було значного прямого впливу активних військових дій, кредити обслуговуються нормально. 

Коротко про головне:

.The Page називає головні тенденції у кредитуванні підприємств після 24 лютого 2024 року.

Коротко про головне:

The Page розкриває подробиці, які підприємства входять в коло бажаних позичальників для банків.

 

The Page