Як досягти успіху у фінансовій галузі, якщо ти – дівчина? – STEM is FEM познайомили школярок з економічними науками
Благодійний освітній проєкт STEM is FEM провів 11-й безкоштовний навчальний модуль зі STEM-дисциплін для українських школярок. Проєкт відкрив для 30 слухачок з різних міст та сіл України світ фінансів та економіки.
Протягом дводенного курсу досвідчені спікерки цієї галузі знайомили дівчат із її найперспективнішими напрямками, особливостями роботи із фінансами, вчили особистій фінансовій грамотності та тому, як підкорити світ банків та бізнесу.
Заступниця голови правління Райффайзен Банк Наталія Гуріна розповіла, що робота у банку – це виключно робота із цифрами. Досвідчена банкірка пояснила, що це дуже різнопланова робота. І, аби досягти в ній успіху, треба бути потроху спеціалісткою у багатьох галузях. Наприклад, аби проаналізувати вартість та надійність застави у кредитній сфері, треба добре знати ринок нерухомості та агропромисловості – тих об’єктів, які найчастіше надають клієнти в якості застави. Тож, що більше знань та досвіду має людина – то кращі в неї шанси стати успішним банкіром.
«Важливо не цуратися жодної роботи. Навіть поки ще вчитеся. Ідіть на підробітки для досвіду. А ще краще – на такі, де можна практикувати іноземні мови, а найкраще – де є спілкування із іноземцями, аби зрозуміти їхній mind set та розширити власні горизонти», – наголосила пані Наталія.
Перша заступниця Голови Національного банку України Катерина Рожкова звернула увагу слухачок на те, що фінанси пронизують усі ланки життя – від особистої до суспільної та державної, і мають із зовнішніми чинниками взаємозалежні стосунки.
«У математиці кожне рівняння має конкретну відповідь. В економіці дещо навпаки. На одне й те саме питання може бути декілька відповідей. Адже на результат впливатиме велика кількість факторів внутрішнього і зовнішнього світу. Фінанси та економіка впливають на кожну сферу нашого життя. Так само є і взаємний вплив. Наприклад, криза COVID-19 прийшла не зі сфери економіки, але вплинула на неї дуже потужно», – зауважила Катерина Рожкова.
Спікерки також познайомили слухачок із найактуальнішими трендами у світі фінансів та бізнесу. Наразі, розповіла голова Блокчейн Асоціації України, радниця у міністерстві цифрової трансформації Наталія Дрик, це та галузь, якою вона безпосередньо займається, – технологія блокчейн.
Пані Наталія зауважила, що сьогодні блокчейн вже давно не сприймається як шахрайський проєкт на кшталт фінансових пірамід, а вважається повноцінним новим способом організації світової фінансово-економічної діяльності.
«Це метод зберігання інформації, який дозволяє комунікувати без посередників та не потребує регуляції. Це технологія, що дає можливість поглянути на економіку, на технології, філософію, теорію грошей та взаємодію людей з нового боку», – наголосила пані Дрик.
Модуль закінчився тематичним конкурсом. Учасниці змагалися у тому, хто складе найкращий особистий фінансовий план до досягнення пенсійного віку. Перемогу отримала 16-річна Марія Міхновська із Києва. У якості призу Raiffeisen банк подарував школярці 17 000 грн на депозитному рахунку терміном до повноліття.
«Володіти фінансовою грамотністю важливо й STEM-спеціалістам. Особливо в ІТ-галузі. Це серйозно допоможе при створенні стартапу. Я бачив багато історій провалів дуже перспективних ідей лише через те, що їхні автори не могли впоратися з фінансовою складовою», – зауважив ініціатор STEM is FEM, засновник венчурної студії Pawa та компанії Roosh, Сергій Токарєв.
STEM is FEM – громадський освітній проєкт, що популяризує STEM- спеціальності серед українських школярок та мотивує дівчат обирати технічні спеціальності. За анонсами заходів від STEM is FEM можна слідкувати на офіційному сайті проєкту або на сторінках у соцмережах Facebook та Instagram.