Facebook Pixel

Школярка із Запоріжжя перемогла в конкурсі від проєкту STEM is FEM

Життя

Автор

Шістнадцятирічна Надія Матус із Запоріжжя виборола перемогу в конкурсі благодійного проєкту STEM is FEM у модулі «Машинобудування», представивши власне бачення розвитку галузі в найближчі 20 років. Її завданням було виділити три основні проблеми, які машинобудування має розв'язати за цей час, і запропонувати власні рішення.

Фото: STEM is FEM

Фото: STEM is FEM

Надія Матус

«Я обрала темами доповіді небезпечні роботи, транспортне сполучення із малонаселеними віддаленими районами та пристосування міського середовища для людей з інвалідністю. На мою думку, машинобудування передусім має допомогти розв'язати саме ці соціальні виклики», – розповіла переможниця.

Фото: STEM is FEM

Фото: STEM is FEM

Надія Матус

Як приз школярка отримала електросамокат MiJia Electric Scooter. Дві дівчинки, які посіли друге місце, отримали в подарунок навчальний курс «Вступ до машинобудування» на онлайн-платформі «Udemy». Ними стали Олена Квітка із Сєвєродонецька та Маргарита Іваненко із Запоріжжя.

Фото: STEM is FEM

Фото: STEM is FEM

Олена Квітка

«Я хотіла розповісти про щось оригінальне і водночас важливе. Я торкнулася теми дослідження Світового океану – ми його наразі насправді дуже мало пізнали, а також теми швидкісних потягів в Україні та заміни людської сили на заводах і будівництві. Ці два дні все було неймовірно насичено, круто, у мене море емоцій», — поділилася Олена.

Фото: STEM is FEM

Фото: STEM is FEM

Маргарита Іваненко

Маргарита у своїй доповіді сконцентрувалася на екологічному складнику, автоматизації процесів виробництва задля зменшення травмування людей і підвищенні точності прогнозів погоди для аграріїв.

Усі троє переможниць не вперше беруть участь в освітніх модулях проєкту. Надія Матус зі STEM is FEM із самого зародження проєкту у вересні минулого року. За цей час вдалося провести шість освітніх модулів на різноманітну STEM-тематику: біотехнології, ІТ, екологія та енергетика, робототехніка та інженерія, 3D-моделювання та друк, машинобудування. Просто зараз триває відбірковий конкурс на участь у модулі «Архітектура й будівництво».

Фото: STEM is FEM

Фото: STEM is FEM

Учасниці освітнього проєкту STEM is FEM

За перший рік діяльності проєкту спікерками модулів стали представниці міжнародних організацій (ООН та її агенцій, ЮНІСЕФ і НАТО), дипломатичного корпусу (посли Фінляндії та ФРН, радниці посольств Великої Британії та США), українського уряду (міністерки освіти та науки, соціальної політики та охорони здоров’я) і бізнесу (компаній BMW Україна, Google, Gildehaus та «Арсенал Страхування»).

Фото: STEM is FEM

Фото: STEM is FEM

Екскурсія до Українського гідрометеорологічного інституту

До спільноти приєдналися понад 200 дівчат із 40 міст і містечок України. Вони відвідали з екскурсіями генетичну лабораторію DIAGEN, ІТ-компанії GlobalLogic та Beetroot, Український гідрометеорологічний інститут, диспетчерську службу компанії «ДТЕК Київські Електромережі» та автосалон BMW Україна.

Фото: STEM is FEM

Фото: STEM is FEM

Екскурсія до генетичної лабораторії DIAGEN

Окрім основних модулів, учасниці спільноти постійно збираються на додаткові цікаві події: зустрічі із жінками-науковицями, екскурсії до посольства США, вебінари із запобігання насильству в стосунках, освіти за кордоном, написання мотиваційних листів.

Фото: STEM is FEM

Фото: STEM is FEM

Учасниці освітнього проєкту STEM is FEM

Проєкт STEM is FEM є благодійною освітньою ініціативою, що має на меті збільшити кількість українських дівчат, які обирають для себе навчання та кар’єру в технологічних, стереотипно «чоловічих» галузях. Узяти участь в освітніх модулях проєкту може дівчина з будь-якого куточка України, яка ще не вступила до вишу й цікавиться STEM-тематикою.

День української писемності та мови: 9 листопада відбудеться Радіодиктант національної єдності Життя

День української писемності та мови: 9 листопада відбудеться Радіодиктант національної єдності

Навчання під час війни: як працюють школи, де вчитися біженцям і що буде з іспитами Життя

Навчання під час війни: як працюють школи, де вчитися біженцям і що буде з іспитами

Вища освіта в часи війни: як вступити до університету та де навчатися студентам-переселенцям Життя

Вища освіта в часи війни: як вступити до університету та де навчатися студентам-переселенцям