19 серпня 1991 року, в СРСР стався переворот. Під музику «Лебединого озера» громадян на певний час скував крижаний жах. Адже риторика ДКНС немов викликала з самого пекла бридку примару великого терору 1937-1938 років. Тим часом зміни, які відбулися в суспільстві за кілька попередніх років, були настільки разючими і незворотними, що повернути все назад було так само складно, як, скажімо, запхати назад у тюбик зубну пасту. Тому заколотники втратили владу за кілька днів, а радянська імперія посипалася, немов картковий будиночок. Редакція ділиться спогадами і наводить цікаві факти про кілька серпневих днів, які змінили Україну і світ. Читати далі…
22 серпня 1991 року після провалу державного перевороту у москві президія Верховної Ради УРСР призначила на 24 серпня позачергову сесію Верховної Ради УРСР, на якій ухвалили Акт проголошення незалежності України. разом із Сергієм Колесником, народним депутатом України I скликання, згадує історичні події серпня 1991 року.
Єфрем Лукацький – автор знаменитої світлини від 24 серпня 1991 року із величезним синьо-жовтим прапором України, якій внесли до Верховної Ради після ухвалення Акту проголошення незалежності. В канун Дня Незалежності України Лукацький ділиться з спогадами.Читати далі…
Цього року ми нарешті дочекалися F-16, звіряли своє життя із графіками відключень світла і продовжували збори на дрони. В канун державного свята називає головні слова, які були у українців на слуху протягом 33 року незалежності України.Читати далі…
Біженці ∗ Балістика ∗ БПЛА ∗ Бронювання ∗Ветеран ∗ Воєнний стан ∗ Графік відключень світла ∗ Демографічна криза ∗Діра в держбюджеті ∗ Дефіцит кадрів ∗Дрон ∗ Енергетичний тероризм ∗єВідновлення ∗ єОселя ∗ Зарядна станція ∗ Збір ∗ ІПСО ∗ Керована гнучкість ∗ Кешбек ∗Кредити 5-7-9% ∗Курщина ∗Маски-шоу стоп ∗Мобілізація ∗Охматдит ∗Приліт ∗Резерв+ ∗Розмінування ∗Страйки на кордонах ∗ТЦК, ТЦКшник ∗ Український морський коридор ∗ Укриття ∗ Ухилянт ∗ F-16
Прапор України, синьо-жовтий стяг, має глибоке історичне, культурне та символічне коріння, яке формувалися протягом століть і сягає середньовіччя.
До Дня Державного прапора України нагадує його історію від Київської Русі до Української Народної Республіки і наших днів.
Отже, синьо-жовтий прапор України є символом багатовікової історії, культурної спадщини, що бере витоки насамперед від герба короля Русі Данила Галицького. Червоно-чорний прапор нагадує про важкі сторінки історії, боротьбу за незалежність та незламність українського духу.
Нещодавно президент України Володимир Зеленський назвав цілий список озброєння українського виробництва, яким можна пишатися, за вклад у війну з російськими окупантами.
підготував перелік зброї, яка ефективно нищить ворога, часом на рівних конкурує з західними аналогами, а деякі розробки є передовими у своїй галузі. Читати далі…
Відповідно до всеукраїнського опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI), яке виконала соціологічна група «Рейтинг» у лютому 2024 року, українською вдома розмовляє 59% громадян, і українською, і російською — 28%, лише російською — 12%.
Цікаво, що 9% учасників дослідження, хто розмовляє тільки українською, уточнили, що цілеспрямовано перейшли на цю мову нещодавно.
Так чи інакше, все більше російськомовних громадян України, проходячи через потрясіння і випробування, стають україномовними. досліджує це явище.