19 серпня 1991 року, в СРСР стався переворот. Під музику «Лебединого озера» громадян на певний час скував крижаний жах. Адже риторика ДКНС немов викликала з самого пекла бридку примару великого терору 1937-1938 років. Тим часом зміни, які відбулися в суспільстві за кілька попередніх років, були настільки разючими і незворотними, що повернути все назад було так само складно, як, скажімо, запхати назад у тюбик зубну пасту. Тому заколотники втратили владу за кілька днів, а радянська імперія посипалася, немов картковий будиночок. Редакція The Page ділиться спогадами і наводить цікаві факти про кілька серпневих днів, які змінили Україну і світ. Читати далі…

22 серпня 1991 року після провалу державного перевороту у москві президія Верховної Ради УРСР призначила на 24 серпня позачергову сесію Верховної Ради УРСР, на якій ухвалили Акт проголошення незалежності України. The Page разом із Сергієм Колесником, народним депутатом України I скликання, згадує історичні події серпня 1991 року. 

.Читати далі…

Акт проголошення незалежності України. Фото: ВУЕ

Єфрем Лукацький – автор знаменитої світлини від 24 серпня 1991 року із величезним синьо-жовтим прапором України, якій внесли до Верховної Ради після ухвалення Акту проголошення незалежності. В канун Дня Незалежності України Лукацький ділиться з The Page спогадами.Читати далі…

Цього року ми нарешті дочекалися F-16, звіряли своє життя із графіками відключень світла і продовжували збори на дрони. В канун державного свята The Page називає головні слова, які були у українців на слуху протягом 33 року незалежності України.Читати далі…

Прапор України, синьо-жовтий стяг, має глибоке історичне, культурне та символічне коріння, яке формувалися протягом століть і сягає середньовіччя.

 

До Дня Державного прапора України The Page нагадує його історію від Київської Русі до Української Народної Республіки і наших днів.

 

Отже, синьо-жовтий прапор України є символом багатовікової історії, культурної спадщини, що бере витоки насамперед від герба короля Русі Данила Галицького. Червоно-чорний прапор нагадує про важкі сторінки історії, боротьбу за незалежність та незламність українського духу. 

Читати далі…

Нещодавно президент України Володимир Зеленський назвав цілий список озброєння українського виробництва, яким можна пишатися, за вклад у війну з російськими окупантами.

The Page підготував перелік зброї, яка ефективно нищить ворога, часом на рівних конкурує з західними аналогами, а деякі розробки є передовими у своїй галузі. Читати далі…

The Page

Відповідно до всеукраїнського опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI), яке виконала соціологічна група «Рейтинг» у лютому 2024 року, українською вдома розмовляє 59% громадян, і українською, і російською — 28%, лише російською — 12%.

 

Цікаво, що 9% учасників дослідження, хто розмовляє тільки українською, уточнили, що цілеспрямовано перейшли на цю мову нещодавно.

 

Так чи інакше, все більше російськомовних громадян України, проходячи через потрясіння і випробування, стають україномовними. The Page досліджує це явище.

Читати далі…