Facebook Pixel

«Наука — це вона» від STEM is FEM: 12 українських науковиць в ілюстраціях

Життя

Автор
Фото: STEM is FEM

Фото: STEM is FEM

10 червня відбудеться благодійний вечір «Наука — це вона». Його влаштовує освітній проєкт STEM is FEM за підтримки ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ).

Під час заходу нагородять переможниць всеукраїнського молодіжного конкурсу есе про жінок-науковиць, а також проведуть мистецький аукціон, мета якого — зібрати кошти на освітній грант для переможниці Гран-прі конкурсу.

«Наука – це вона» – освітній арт-проєкт, у рамках якого п’ять сучасних ілюстраторів та ілюстраторок намалювали портрети 12 українських науковиць, а дівчата з усієї України від 14 до 21 року поділилися власним поглядом щодо цих особистостей у есе.

Quote«Усього ми отримали 561 унікальну роботу, із яких члени компетентного та неупередженого журі обрали 12 найкращих. До суддівського складу ввійшли відомі журналісти, редактори, блогери, біологи та психологи», – зазначив ініціатор проєкту STEM is FEM, співзасновник венчурної студії Pawa Сергій Токарєв.

Проєкт є частиною глобальної кампанії UN Women «Покоління рівності», що закликає до змін задля досягнення рівноправ’я.

12 лауреаток конкурсу отримають цінні призи від STEM is FEM та партнерів, і зможуть попрацювати з професійними редакторками. А володарка Гран-прі отримає стипендію на навчання. Її розмір — 4 тисячі доларів, плюс кошти, які зберуть на благодійному аукціоні. Лотами на торгах виступатимуть надруковані картини від ілюстраторів із підписами авторів, а також ці ж ілюстрації у форматі крипто-арту. Крім того, гості зможуть купити додаткові лоти, що надані партнерами проєкту: ювелірну прикрасу від Guzema Fine Jewelry, сукню від бренду GUDU, а також бранч із рестораторами Оленою та Дмитром Борисовими в одному з їхніх закладів.

У зв’язку з карантинними правилами, кількість гостей на заході обмежена, і на нього можна буде потрапити виключно за запрошенням. Та всі охочі зможуть переглянути онлайн-трансляцію заходу на сторінці проєкту STEM is FEM у Facebook.

Після оголошення всіх лауреаток конкурсу есе «Наука – це вона», їхні роботи разом із дванадцятьма портретами науковиць вирушать у подорож Україною. Вони стануть частиною всеукраїнської виставки «Наука – це вона», котра відкриє свої двері перед відвідувачами в різних містах, містечках та селах України. Всі охочі можуть написати організаторам й отримати 12 портретів та есеїв, щоб організувати виставку в школі, університеті, бібліотеці тощо.

Генеральний партнер проєкту – компанія з підтримки стартапів в Україні Roosh Tech, комунікаційний партнер – агентство стратегічних комунікацій TRUMAN.

Quote«Я за рівні можливості розвитку в будь-якій галузі, для всіх людей. Я вважаю, що дівчата мають не боятися робити те, що їм подобається, – чи то в науці, чи в іншій сфері. Якщо в наших можливостях допомогти їм у цьому, підштовхнути до відчуття свободи у виборі кар’єри, показати рольові моделі жінок, яким вдалося пробити «скляну стелю», — треба неодмінно це робити», — говорить Іван Ванєєв, засновник і керівний партнер TRUMAN.

Також проєкт дякує юридичному партнеру – компанії Asters, медіапартнерам – медіагрупі StarLightMedia та онлайн-виданню The Page, креативним партнерам – онлайн-галереї Spilne та стартапу Reface, а також ювелірному партнеру Guzema Fine Jewelry!

STEM is FEM – благодійний освітній проєкт, що займається популяризацією технічних спеціальностей серед українських школярок.

Навчання під час війни: як працюють школи, де вчитися біженцям і що буде з іспитами Життя

Навчання під час війни: як працюють школи, де вчитися біженцям і що буде з іспитами

Що говорити дітям про війну: поради  психолога Здоров'я

Що говорити дітям про війну: поради психолога

Як дівчатам стати STEM. Чого навчали на шостому модулі STEM is FEM Життя

Як дівчатам стати STEM. Чого навчали на шостому модулі STEM is FEM