Facebook Pixel

«Наука — це вона» від STEM is FEM: 12 українських науковиць в ілюстраціях

Життя

Автор
Фото: STEM is FEM

Фото: STEM is FEM

10 червня відбудеться благодійний вечір «Наука — це вона». Його влаштовує освітній проєкт STEM is FEM за підтримки ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ).

Під час заходу нагородять переможниць всеукраїнського молодіжного конкурсу есе про жінок-науковиць, а також проведуть мистецький аукціон, мета якого — зібрати кошти на освітній грант для переможниці Гран-прі конкурсу.

«Наука – це вона» – освітній арт-проєкт, у рамках якого п’ять сучасних ілюстраторів та ілюстраторок намалювали портрети 12 українських науковиць, а дівчата з усієї України від 14 до 21 року поділилися власним поглядом щодо цих особистостей у есе.

Quote«Усього ми отримали 561 унікальну роботу, із яких члени компетентного та неупередженого журі обрали 12 найкращих. До суддівського складу ввійшли відомі журналісти, редактори, блогери, біологи та психологи», – зазначив ініціатор проєкту STEM is FEM, співзасновник венчурної студії Pawa Сергій Токарєв.

Проєкт є частиною глобальної кампанії UN Women «Покоління рівності», що закликає до змін задля досягнення рівноправ’я.

12 лауреаток конкурсу отримають цінні призи від STEM is FEM та партнерів, і зможуть попрацювати з професійними редакторками. А володарка Гран-прі отримає стипендію на навчання. Її розмір — 4 тисячі доларів, плюс кошти, які зберуть на благодійному аукціоні. Лотами на торгах виступатимуть надруковані картини від ілюстраторів із підписами авторів, а також ці ж ілюстрації у форматі крипто-арту. Крім того, гості зможуть купити додаткові лоти, що надані партнерами проєкту: ювелірну прикрасу від Guzema Fine Jewelry, сукню від бренду GUDU, а також бранч із рестораторами Оленою та Дмитром Борисовими в одному з їхніх закладів.

У зв’язку з карантинними правилами, кількість гостей на заході обмежена, і на нього можна буде потрапити виключно за запрошенням. Та всі охочі зможуть переглянути онлайн-трансляцію заходу на сторінці проєкту STEM is FEM у Facebook.

Після оголошення всіх лауреаток конкурсу есе «Наука – це вона», їхні роботи разом із дванадцятьма портретами науковиць вирушать у подорож Україною. Вони стануть частиною всеукраїнської виставки «Наука – це вона», котра відкриє свої двері перед відвідувачами в різних містах, містечках та селах України. Всі охочі можуть написати організаторам й отримати 12 портретів та есеїв, щоб організувати виставку в школі, університеті, бібліотеці тощо.

Генеральний партнер проєкту – компанія з підтримки стартапів в Україні Roosh Tech, комунікаційний партнер – агентство стратегічних комунікацій TRUMAN.

Quote«Я за рівні можливості розвитку в будь-якій галузі, для всіх людей. Я вважаю, що дівчата мають не боятися робити те, що їм подобається, – чи то в науці, чи в іншій сфері. Якщо в наших можливостях допомогти їм у цьому, підштовхнути до відчуття свободи у виборі кар’єри, показати рольові моделі жінок, яким вдалося пробити «скляну стелю», — треба неодмінно це робити», — говорить Іван Ванєєв, засновник і керівний партнер TRUMAN.

Також проєкт дякує юридичному партнеру – компанії Asters, медіапартнерам – медіагрупі StarLightMedia та онлайн-виданню The Page, креативним партнерам – онлайн-галереї Spilne та стартапу Reface, а також ювелірному партнеру Guzema Fine Jewelry!

STEM is FEM – благодійний освітній проєкт, що займається популяризацією технічних спеціальностей серед українських школярок.

Що говорити дітям про війну: поради  психолога Здоров'я

Що говорити дітям про війну: поради психолога

Як дівчатам стати STEM. Чого навчали на шостому модулі STEM is FEM Життя

Як дівчатам стати STEM. Чого навчали на шостому модулі STEM is FEM

Від продавчині до директорки: як жінки в «Аврорі» подолали «скляну стелю» на заваді кар’єри Життя

Від продавчині до директорки: як жінки в «Аврорі» подолали «скляну стелю» на заваді кар’єри