Facebook Pixel

Скільки коштує тест на коронавірус

Здоров'я

Фото: Anna Shvets / Pexels

Фото: Anna Shvets / Pexels

The Page розібралося, які є тести на коронавірус, де та як їх можна зробити, а також якою є вартість тестування на COVID-19 залежно від методу в провідних клініках Києва.

Які є тести на коронавірус

Ліків проти коронавірусу й досі немає, але сьогодні можна зробити три види тестів на COVID-19. Найнадійніший — метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). ПЛР-тест показує, чи є у вас вірус зараз. Для цього в людини беруть мазок із носоглотки та ротоглотки. Найчастіше саме такий тест на коронавірус вимагають від туристів за кордоном (це треба уточнювати перед поїздкою — у кожній країні свої вимоги). Також його рекомендують тим, хто контактував із хворими на COVID-19, і тим, хто відчуває, що підхопив коронавірус.

Метод імуноферментного аналізу (ІФА) на антитіла IgM та IgG визначає наявність захисних антитіл до COVID-19, які утворюються в організмі після проникнення вірусу. IgM підтвердять гостру стадію захворювання. IgG покажуть, чи хворіла людина на коронавірус у минулому. ІФА-тест передбачає забір крові з вени.

Експрес-тест на коронавірус дає миттєвий результат. Кров для цього аналізу беруть із пальця. Якщо результат позитивний, то обов'язково призначають ПЛР-аналіз, щоб підтвердити або спростувати діагноз. Ще одна особливість експрес-тестування на коронавірус – визначити наявність антитіл до COVID-19 у крові можна лише на 5-7-й день після початку хвороби. У разі раннього строку захворювання цей тест є марним.

Найближчим часом в Україні мають з'явитися нові експрес-тести на антиген, завдяки яким за пів години можна буде з'ясувати, чи має людина коронавірусну хворобу. Правдивість цих тестів така сама, як і тесту ПЛР. Тривалість отримання результату – від 15 до 30 хвилин, а для тестування не потрібні будь-які спеціальні лабораторні умови. Тести визнані ВООЗ і рекомендовані для застосування в разі масового тестування. За твердженням розробників, цей тест визначає захворювання на COVID-19 у 93,5% випадків, а його відсутність – у 99,3%.

Де роблять платні тести на коронавірус

Зробити тести на COVID-19 за гроші пропонують багато клінік Києва. Вартість коливається в межах від 700 до 2 265 грн за ПЛР і від 300 до 1 410 грн за ІФА. The Page знайшло такі пропозиції:

  • Adonis

Вартість ПЛР-тесту на коронавірус – від 800 до 1 140 грн залежно від терміновості. Результати можна отримати через 2 доби, 18 або 12 годин. Так само тут можна зробити комплексні аналізи: ПЛР-тест і тест на антитіла IgG, їхня вартість – 1 140 грн.

  • Into-Sana

ПЛР-тест із результатами через 2 робочі дні коштує 1 200 грн. ПЛР-тест із результатами наступного дня коштує 2 500 грн. ПЛР-тест також можна зробити за викликом додому за 1 900 грн. ІФА-тест на антитіла до COVID-19 – 600 грн (окремо рахують IgM і IgG) плюс забір крові 55 грн. Результати обіцяють через 4-5 днів.

  • Medikom

За ПЛР-аналіз у клініці потрібно буде заплатити 1 920 грн, вдома — 2 720 грн. ІФА-аналіз у клініці — 770 грн (вдома — 1 270 грн). Експрес-тестування — 850 грн (вдома — 1 450 грн). У перших двох випадках результати будуть через 2 робочі дні, експрес — через 2 години.

  • Synevo

Тут роблять ІФА-тести — 600 грн за кожен плюс 30 грн за забір крові. ПЛР – 990 грн і тест на антиген – 600 грн.

Результати обіцяють через 2 робочі дні. Готуватися рекомендують, як і до інших аналізів, що передбачають забір крові з вени. Робити аналіз крові варто натщесерце, напередодні не вживати алкоголь, не приймати ліки (або попередити лаборанта, що саме ви приймаєте), пити лише воду (негазовану, щонайбільше 200 мл). Обов'язково треба взяти із собою паспорт.

  • «Добробут»

За ПЛР-тест потрібно буде заплатити 990 грн, за ІФА-тест — 500 — 800 грн, за експрес-тест — 550 грн. І додати ще 640 грн за попередню консультацію лікаря. Щоправда, якщо робите аналіз на антитіла IgG, аби перевірити, чи хворіли на коронавірус раніше, то консультація не знадобиться. Результати будуть відомі через 24 — 48 годин, експрес-тесту — через 30 хвилин.

  • INGO

ПЛР-аналіз обійдеться в 1 100 грн, ІФА — 750 грн, експрес — 600 грн. На результати ПЛР-тесту потрібно чекати 3 дні, ІФА — 2 дні. Результати експрес-тесту оголосять одразу.

  • Eurolab

Тут найвищі ціни. Терміновий ПЛР-тест, результати якого будуть відомі вже за шість годин, коштує 2 550 грн. Тест з результатами через 24 години — 1 200 грн, за 48 посилання — 1 050 грн. Тест на антитіла – 550 грн за один, тест на визначення антигену – 925 грн.

  • «Діла»

Терміновий ПЛР-тест коштує 1 580 грн, тест із результатами через 24 години – 1 080 грн. Комплексний тест на антитіла – 600 — 810 грн. Для тестування необхідний паспорт.

  • «ДНК-лабораторія»

Тут найнижчі ціни в Києві: ПЛР — 700 грн плюс 15 грн за забір матеріалу; ІФА — 300 грн плюс 20 грн за забір крові. Якщо пройти тестування зранку, то результати можна чекати наступного дня. Єдиний нюанс: зранку тут великі черги.

  • Nikolab

Тут ПЛР-тест коштує 740 грн, за забір матеріалу потрібно доплатити 30 грн. Результати будуть відомі впродовж двох днів. Тест на антитіла – 292 грн кожен.

Читайте також цикл матеріалів The Page про вакцини від коронавірусу: британську AstraZeneca, її аналог — индиійську Covishield, німецьку Pfizer/BioNTech, американські Moderna та Johnson&Johnson, і россійську Sputnik V.

Паспорт вакцинації для Європи: з якими щепленнями пустять, а з якими — ні Подорожі

Паспорт вакцинації для Європи: з якими щепленнями пустять, а з якими — ні

Як безкоштовно зробити тест на коронавірус Здоров'я

Як безкоштовно зробити тест на коронавірус

Документи, електронна черга та сервіси: як зробити закордонний паспорт в Україні Мода

Документи, електронна черга та сервіси: як зробити закордонний паспорт в Україні