Facebook Pixel

У мене коронавірус

Особиста думка

Фото: Tonik / Unsplash

Фото: Tonik / Unsplash

У мене коронавірус. Гадаю, що захворіла у Франції на відпочинку. Навіть впевнена, що захворіла саме там, тому що симптоми з'явилися через добу після мого повернення.

Найбільша проблема — це те, що симптомів, які на той час вважалися «офіційними» для коронавірусу, у мене не було. Не було ні кашлю, ні задишки, ні високої температури (вона не піднімалася вище за 37 градусів). Лише ломота в тілі, а ще боліли м'язи і дуже болів поперек. І зовсім незвичайне: через кілька днів після початку хвороби пропало відчуття смаку та запаху.

Про те, що це COVID-19, я дізналася, коли здала спеціальний аналіз — ПЛР-тест. Але ПЛР-тест у мене взяли тільки тоді, коли виявили пневмонію.

Навіть не думайте, що зможете розпізнати вірус самостійно. Зі свого досвіду не рекомендую цього робити. У моїй ситуації коронавірус не виявили навіть лікарі. Спочатку ставили ГРВІ. І тільки на 21-й день хвороби з'ясувалося, що це той самий вірус – ПЛР-тест показав позитивний результат.

Коли я оголосила про це в Instagram, то мене закидали питаннями. Стільки повідомлень написали: «у мене це», «а у мене це», «а у мене ось це». Люди панікують, кожен щось у себе вишукує. Розумію, що всі турбуються, але тільки занепокоєння нічого не дасть. Якщо переживаєте — здайте тест. І тоді вже будете знати напевно.

До речі, про тести. Їх немає у великій кількості, просто так зробити цей аналіз неможливо. Можу говорити про себе. З діагнозом ГРВІ та без будь-яких специфічних симптомів на COVID-19 не перевіряють. Флюорограма була хорошою. ПЛР-тест призначили після того, як КТ показала запалення легенів. До речі, на результат я чекала 6 днів. Це дуже великий строк для хворих на коронавірус. За цей час можна заразити купу людей.

Тепер про лікування. Офіційних ліків від COVID-19 на сьогодні немає. Лікарі безпосередньо вірус не лікують, а лише наслідки. Жодних противірусних препаратів мені не призначали. Коли виявили пневмонію, то прописали антибіотик, а також краплі в ніс, тому що я не відчувала запаху. Ще вітамін С, елеутерокок і теплий чай (і взагалі як можна більше теплого пиття).

Родині лікарі порадили спостерігатися, сидіти вдома, приймати вітаміни та побільше пити тепле. Якби з'явилися симптоми, то, вважаю, тоді вже, напевно, зробили б тести.

Є ще один момент, про який хочеться розповісти окремо. Як оголосити діагноз привселюдно після Нових Санжар і подібних історій? Якщо чесно, це нелегко. Були люди, які казали: «Чому ти зі мною контактувала 10 днів тому? Я йшла повз, а ти привіталася, і тепер я чхаю. Ти мене точно заразила!» Ось таке дуже засмучує.

Оголосити було непросто, але я відчула, що впораюся з цим. Моє завдання-максимум — розповісти про це якомога більшій кількості людей. Та показати на своєму прикладі, що таке може трапитися з кожним, нічого страшного тут немає. Я хочу та буду далі рухатися цим напрямком, щоб люди не гнобили хворих. Багато хто не зізнається, тому що бояться реакції оточуючих. Можливо, я створю чат для людей з COVID-19, щоб ми могли один з одним спілкуватися.

Мені пощастило з друзями. Вони переживають, запитують, чим можуть допомогти. Я дуже вдячна друзям, знайомим і незнайомим людям, які пишуть і підтримують мене добрими словами.

І тепер про те, що мене у всій цій ситуації обурює та водночас веселить. Є ті, хто не вірить, що коронавірус існує, натомість вони бачать у ситуації з хворобою змову. Насправді люди хворіють. Я — одна з них. Відчуваю по собі і розумію, що це справжня хвороба, і вона не минає швидко. Навіть коли ставили діагноз ГРВІ, то це була якась особлива застуда (як ми тоді думали). Було нелегко, а перші 4-5 днів — просто важкувато. А додайте ще й те, що паралельно розвивається пневмонія. Я вважаю, що зараз потрібно бути максимально обережними, дотримуватися вимог карантину та дослухатися до всіх порад лікарів, щоб не заразитися.

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Паспорт вакцинації для Європи: з якими щепленнями пустять, а з якими — ні Подорожі

Паспорт вакцинації для Європи: з якими щепленнями пустять, а з якими — ні

Як безкоштовно зробити тест на коронавірус Здоров'я

Як безкоштовно зробити тест на коронавірус

Документи, електронна черга та сервіси: як зробити закордонний паспорт в Україні Мода

Документи, електронна черга та сервіси: як зробити закордонний паспорт в Україні