Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як вижити моді під час коронавірусу

Особиста думка

Фото: Guillaume Meurice / Pexels

Фото: Guillaume Meurice / Pexels

Ну що, провидці, екстрасенси, онлайн-свідки нового порядку, любителі віщати про те, що все пропало, поговорімо про моду.

Disclaimer:

а) на мене не зійшло провидіння;

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

б) я не сиджу на далеких островах зі стабільно кримінально-залежним бізнесом вдома;

в) у мене немає YouTube-каналу, слава Всевишньому.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Отже.

Частина перша. Сумна. Модний роздріб — бутики, концепт-стори, універмаги нового покоління, поп-апи і аутлет-селища.

  • Забудьмо про літній сезон. Дістаємо зі складів минуле літо і торгуємо зі знижкою максимум 50%. Ніхто не пошиє вам ваше замовлення, ніхто не відвантажить його вам до червня (у кращому випадку); а там і розпродаж, а там і знижки. Навіщо отримувати товар, а потім його різати під корінь? Ви самі нас, споживачів, привчили до знижок — якщо до карантину ми навіть не дивилися на речі за повну вартість, то тепер «мінус 50%» буде стартовою ціною, до того ж нам буде з чим порівнювати. Там, в Європі, онлайн буде агресивно активний.
  • Осінь — Зима. Цілком можливо, що ваші партнери перенесуть частину ваших оплат на осінь — зиму, це в тому разі, якщо вони ще будуть живі. Тоді ви почнете отримувати частину свого замовлення десь у жовтні — листопаді. Ви скоротите замовлення до мінімуму — повірте, не буде жодного гравця на ринку, який підтвердить замовлення, зроблене ще в січні 2020 року. Максимум буде виготовлено 30% від замовлення.
  • Найбезпечніший вихід — працювати з існуючим стоком. Тут уже не до понтів: виймаємо мотлох і продаємо (для зарплат, оренд, комуналки). І починати думати про літо-2021. Так говорять усі, з ким мені вдалося переговорити в Італії за останні день-два.

Частина друга. Оптимістична. Клієнти.

  • Клієнт зміниться — він уже перебуває в постійній трансформації. Якщо до березня 2020-го ніхто не купував «оптом» модні луки, то після карантину клієнт сто разів подумає, порахує, перш ніж прийме рішення. А його рішення буде за базовими речами. Повірте, труси, шкарпетки, сорочки, штани, взуття купуватимуть.
  • «Я поїду до Мілана і там все куплю» — забудьте. Навіть завзяті любителі ризото ще рік цуратимуться шопінг-турів за дешевим стоком під К'янті. Отже, ця група залишиться вдома. Працювати з ними, пропонуючи найкращі пропозиції на ринку за ціною та якістю.

Частина третя. Українські модні дизайнери.

  • За своєю унікальністю, геніальністю, пошуком баєрів по Парижах та Миланах вони, м'яко кажучи, «забили» на нас з вами. Доведеться згадати, хто оплачував ваші авіаперельоти за «натхненням» до столиць моди, хто підтримував вас після Українських тижнів моди, хто давав вам роботу після провальних сезонів. Повертайтеся, будь ласка, але тепер уже на загальних умовах. Ваші пояснення, що це «ручна робота» та «ексклюзивний» дизайн і тому це коштує дорожче, ніж Valentino Red минулого року, можете залишити для мемуарів.
  • Ваші знижки подружкам, друзям-товаришам, продажі в шоу-румі, відверте ігнорування роздробу, який брав ваші колекції, вбили інтерес з вами працювати. Один модний дизайнер продавала свої брюки в роздробі за 9000 грн., а через свій шоу-рум «для своїх» за 4000. І думала, що ніхто нічого не дізнається...
  • Приготуйтеся до того, що кількість замовлень з-за меж України зменшиться в рази, що ваші інвестори скоротять фінансування, що ваші амбіції — ваші офіси за $3000 оренди на місяць, оплати презентацій за рахунок спонсорів — просто зникнуть. До речі, ми всі добре знаємо, як ви «заощаджуєте» на постачальниках, не сплачуючи рахунки, затримуючи оплати, як ви «викручуєте» руки підрядникам і як «жонглюєте» із зарплатами персоналу. Пора подумати про свій імідж вдома — публікації в модних журналах 18-19-го років вас не врятують.

І це все тільки в тому разі, якщо ми переживемо цей потоп.

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Паспорт вакцинації для Європи: з якими щепленнями пустять, а з якими — ні

Документи, електронна черга та сервіси: як зробити закордонний паспорт в Україні

Як безкоштовно зробити тест на коронавірус