Facebook Pixel

Коронавірус на відпочинку: що потрібно знати перед поїздкою до Туреччини

Наразі Туреччина є одним із найпопулярніших напрямків, за яким українці планують відпустки. Однак, незважаючи на позитивну статистику, у країні все ще понад 16 тис. хворих на COVID-19. Отже, існує вірогідність захворіти під час відпустки.

Тест на COVID-19

Одразу після прильоту до одного з аеропортів Туреччини туристам перевірять температуру за допомогою тепловізорів. Якщо у когось із пасажирів виявлять температуру вищу за 37 градусів, то доведеться проходити ПЛР-тест на коронавірус. Про це повідомила компанія «Європейське туристичне страхування» (ЄТС Київ).

Під час прильоту тест буде зроблено за рахунок держави. Туристи також можуть зробити тест у держлабораторіях перед перельотом. Тест коштує приблизно 15 євро.

Карантин

Якщо у туриста буде підтверджено наявність COVID-19, то його транспортують до державної лікарні, де проведуть додаткове обстеження. Від рішення лікаря залежатиме, чи залишати хворого у лікарні, чи перевести на карантин.

Карантин туристи проходитимуть у своїх готелях, де для цього мають бути виділені ізольовані кімнати та блоки. Водночас госпіталізація може тривати від одного до двох тижнів або більше.

Лікування

Варто зазначити, що лікування у держлікарнях Туреччини платне, однак рішення про виставлення рахунку туристу повністю залежить від керівництва закладу. Поки що не погоджено певний алгоритм дій для лікування пацієнтів з COVID-19 у державних лікарнях.

Крім того, під час виставлення рахунку кожна лікарня може визначати свої розцінки самостійно. Держава встановлює лише мінімальний ліміт, а адміністрація може збільшити його учетверо, зазначили у ЄТС.

Заходи безпеки

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час зустрічі з головою МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу підтвердив, що у країні дійсно запроваджують серйозні заходи безпеки.

«У міністрів закордонних справ різних країн за останній місяць сформувався дуже травматичний досвід евакуації своїх громадян з різних країн світу, куди вони поїхали з туристичною метою. І відверто вам скажу, що повторювати цей досвід не хочеться, тому Україна орієнтується тільки на один критерій: це безпека туристів у країні, місці їхнього відпочинку. Інші критерії нас не цікавлять», — зазначив Кулеба.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉