Facebook Pixel

Президент Аргентини Мілей отримав підтримку своїх економічних реформ у парламенті

Дебати в Палаті депутатів Аргентини щодо основного законопроекту про реформу президента Хав'єра Мілея. Фото: Аніта Пушар Серра/Bloomberg

Дебати в Палаті депутатів Аргентини щодо основного законопроекту про реформу президента Хав'єра Мілея. Фото: Аніта Пушар Серра/Bloomberg

Конгрес Аргентини схвалив знакові реформи президента Хав'єра Мілея на підтримку бізнесу. «Це стало переломним моментом для президента в управлінні країною із ворожим політичним класом, проти якого він продовжує виступати», – вважає Bloomberg. Палата депутатів 28 червня ухвалила радикальний законопроєкт, відомий іспанською мовою як Ley de Bases, 147 голосами проти 107. Ще більша перемога прийшла за кілька хвилин, коли законодавці також схвалили повернення прибуткового податку у супутньому бюджетному пакеті, скасувавши пропозицію Сенату скасувати цей захід. Додаткові податкові надходження дадуть уряду перепочинок для досягнення своїх бюджетних цілей і допоможуть приборкати річну інфляцію, що становить 276%.

Лібертаріанська партія Мілея займає менше ніж 15% місць у нижній палаті, що робить законодавчу підтримку його ахіллесовою п'ятою. Прийняття його великого пакету реформ, хоч і значно пом'якшеного, після шести місяців важких переговорів посилає послання інвесторам про те, що має політичну підтримку, щоб повернути стару економіку Аргентини на шлях оздоровлення.

Законопроєкти, які дерегулюють великі сфери економіки та збільшують державні доходи, були схвалені нижньою палатою у квітні, а потім із невеликою перевагою пройшли в Сенаті на початку червня, але сенатори внесли до них низку змін. Пакет мав повернутися до Палати депутатів для остаточного затвердження, перш ніж стати законом.

Інвестори та МВФ уважно стежили за тим, чи зможуть законодавці врятувати податкову главу фіскального законопроєкту після того, як сенатори спробували її видалити. Її прийняття означає, що у Мілея «є певна готовність і здатність йти на компроміс з політичним істеблішментом», за словами Марсело Гарсіа, директора Латинської Америки в нью-йоркській консалтинговій компанії Horizon Engage.

Сприятливі для ринку реформи усунули бюрократичну тяганину по всій Аргентині та надали Мілею надзвичайні виконавчі повноваження. Глава про працю полегшує роботодавцям звільнення працівників, не побоюючись дорогих судових позовів, та продовжує випробувальний термін для працівників. Інший захід передбачає податкові пільги та встановлює передбачувані основні правила для іноземних інвестицій у ключові галузі, такі як гірничодобувна промисловість. Ця пропозиція також широко дерегулює нафтогазовий сектор, який історично стикався із суворими експортними квотами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉