Facebook Pixel

В Україні створили портал «Розмінуємо Україну»

Наразі Україна вважається однією з найбільш потенційно мінованих країн у світі, де 144 тис. кв. км території забруднені вибухонебезпечними предметами. Компанія Kitsoft розробила веб-портал для Національної програми протимінної діяльності під назвою «Розмінуємо Україну». На цьому порталі зібрана повна інформація про процес розмінування та програми підтримки фермерів.

Координацію Національної програми протимінної діяльності «Розмінуємо Україну» здійснює Міністерство економіки України. Експерти центру GLOBSEC оцінили, що для повного розмінування потрібно десятки років, а при використанні звичайних методів та ресурсів цей процес може тривати навіть сотні років.

Розроблений вебпортал програми demine.gov.ua — це єдина точка входу та джерело інформації щодо гуманітарного розмінування наших територій.

Економічне відновлення неможливе без розмінування

Гуманітарне розмінування територій не обмежується лише знешкодженням мін та бомб. Це критично важливий процес для забезпечення безпеки громадян, відновлення економіки та відродження нормального життя мільйонів українців.

Quote«Гуманітарне розмінування територій — це нульовий етап економічного відновлення країни», — зазначає міністр економіки України Юлія Свириденко.

2023 року за підтримки уряду було розміновано 3300 квадратних кілометрів території. У першому кварталі 2024 року вдалося провести обстеження та розмінування 1080 квадратних кілометрів, як повідомляє Міністерство економіки. Незважаючи на перевищення поточних темпів роботи порівняно з минулим роком, враховуючи широкі масштаби потенційного забруднення, критично важливо посилювати можливості операторів протимінної діяльності, інтегрувати сучасні технології та впроваджувати інноваційні підходи.

Новий веб-портал «Розмінуємо Україну» надає всю необхідну інформацію для зацікавлених споживачів, донорів, операторів протимінної діяльності та державних органів, сприяючи досягненню цілей програми:

  1. Злучати інвестиції для розмінування країни.
  2. Підвищувати знання мінної безпеки серед громадян.
  3. Співпрацювати з іншими державними установами та приватними компаніями для прискорення та координації розмінувального процесу.
  4. Ділитися набутим досвідом зі світом.

Що можна знайти на сайті програми?

При проєктуванні розробники визначили 5 основних груп користувачів, як от:

  1. Оператори
  2. Фермери
  3. Постраждалі
  4. Партнери
  5. Стейкхолдери

І для кожної створили розділи в головному меню, які містять всю необхідну для них інформацію: права, процедури, нормативна база тощо.

Це дозволяє представникам різних цільових авдиторій швидко та зручно знаходити корисну для себе інформацію з-поміж всього іншого.

У розділі «Документи» наведено повний список та посилання на всі нормативно-правові акти (НПА), що стосуються питань гуманітарного розмінування. Функціонал сторінки дозволяє зручно здійснювати пошук офіційних документів за ключовими словами, типом (наприклад, Законом України, Наказом Міністерства економіки, Постановою КМУ тощо), темою (що стосуються зазначених категорій користувачів), номером НПА та датою їх прийняття.

На сайті представлена наочна інфографіка про забруднені території, кількість сертифікованих операторів, країн-партнерів, зібрані засоби для розмінування, а також блок аналітики з актуальною інформацією про прогрес розмінування. Вся панель динамічно оновлюється з урахуванням останніх даних.

Також користувачі сайту можуть одразу долучитись до розмінування і задонатити на сайті United24, що є глобальною ініціативою Президента України Володимира Зеленського і поєднує людей з усього світу довкола допомоги Україні.Подякувати 🎉