Facebook Pixel

В Данії фермери платитимуть по $100 за метан від кожної корови

В Данії фермери платитимуть по $100 за метан від кожної корови

В Данії фермери платитимуть по $100 за метан від кожної корови

Молочні фермери в Данії будуть змушені платити щорічний податок у розмірі 672 крон ($96) за кожну корову. Тобто за викиди вуглекислого газу від неї, що призводять до нагрівання планети. Про це повідомляє CNN.

Коаліційний уряд країни погодився запровадити перший у світі податок на викиди вуглецю в сільському господарстві. Це означатиме нові податки на тваринництво, які почнуть сплачувати з 2030 року.

Данія є великим експортером молочних продуктів і свинини, а сільське господарство є найбільшим джерелом викидів в країні. Коаліційна угода, яка також передбачає інвестування 40 млрд крон ($3,7 млрд) у такі заходи, як відновлення лісів та створення водно-болотних угідь, покликана допомогти країні досягти своїх кліматичних цілей.

Quote«Сьогоднішньою угодою ми інвестуємо мільярди в найбільшу трансформацію данського ландшафту за останній час. Водночас ми станемо першою країною у світі, яка запровадить вуглецевий податок на сільське господарство», — заявив міністр закордонних справ Ларс Локке Расмуссен.

Данська молочна промисловість в цілому вітає угоду та її цілі, але вона обурила деяких фермерів.

Цей крок був зроблений через кілька місяців після того, як фермери провели протести по всій Європі, блокуючи дороги тракторами і закидаючи Європейський парламент яйцями через довгий список скарг, включаючи нарікання на екологічне регулювання і надмірну бюрократичну тяганину.

Глобальна продовольча система робить величезний внесок у кліматичну кризу, виробляючи близько третини викидів парникових газів.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, на тваринництво припадало близько 12% світових викидів у 2015 році. Частину цього забруднення становить метан, газ, що спричиняє потепління планети, який виробляється коровами та деякими іншими тваринами з відрижкою та гноєм.

Зменшення викидів від тваринництва

Податок, який, як очікується, буде схвалений парламентом Данії пізніше цього року, становитиме 300 крон ($43) за тонну викидів CO2-еквіваленту від худоби з 2030 року і зросте до 750 крон ($107) у 2035 році.

Буде застосована 60% податкова пільга, що означає, що з 2030 року фермери фактично платитимуть 120 крон ($17) за тонну викидів від худоби на рік, а у 2035 році — 300 крон ($43).

В середньому данські молочні корови, які складають більшу частину поголів'я великої рогатої худоби, згідно з даними Concito, зеленого аналітичного центру в Данії, викидають 5,6 тонни CO2-еквіваленту на рік. Використання нижчої податкової ставки у 120 крон призводить до сплати 672 крон за корову, або $96.

Після запровадження податкових пільг цей збір зросте до 1680 крон за корову у 2035 році ($241).

У перші два роки надходження від податку будуть спрямовані на підтримку «зеленого» переходу сільськогосподарської галузі, а потім будуть переоцінені.

Quote«Вся мета податку полягає в тому, щоб змусити сектор шукати рішення для скорочення викидів. Наприклад, фермери можуть змінити корми, які вони використовують», — сказав головний економіст Concito Торстен Хасфорт в інтерв'ю CNN.

Але данська група фермерів Bæredygtigt Landbrug заявила, що ці заходи є «страшним експериментом».

Quote«Ми вважаємо, що угода є чистою бюрократією. Ми визнаємо, що існує кліматична проблема... Але ми не віримо, що ця угода вирішить проблеми, тому що вона вставить палиці в колеса «зеленим» інвестиціям у сільське господарство», — сказав у своїй заяві голова Bæredygtigt Landbrug Пітер Кіер.

Педер Туборг, генеральний директор Arla Foods, найбільшої європейської молочної групи, сказав, що угода є «позитивною», але фермери, які «дійсно роблять все можливе для скорочення викидів», не повинні обкладатися податком.

Quote«Важливо, щоб податкова база для вуглецевого податку базувалася виключно на викидах, для яких існують засоби їх усунення», — додав він у своїй заяві.

Крістіан Хундеболл, генеральний директор DLG Group, одного з найбільших сільськогосподарських підприємств Європи та кооперативу, що належить 25 тис. данських фермерів, сказав, що для конкурентоспроможності вкрай важливо, щоб податок був закріплений у законодавстві Європейського Союзу.

Quote«Ні клімат, ні сільське господарство, ні допоміжні галузі не виграють від того, що Данія діє в односторонньому порядку», — сказав він.
Подякувати 🎉