У столиці України понад шість років тариф на опалення для населення залишається незмінним — 1654 грн за Гкал. Попри те, що з 2018 року суттєво зросли ціни на електроенергію, паливо та матеріали, вартість послуг не переглядалася. Водночас різниця між чинним і економічно обґрунтованим тарифом наразі сягає 45–50%. Про це повідомили у «Київтеплоенерго» у відповідь на запит .
Cитуація також ускладнюється високим рівнем заборгованості. Станом на початок травня сукупний борг мешканців Києва за опалення та гарячу воду перевищив 7 млрд грн.
«Отримані кошти Підприємство могло б спрямувати на ремонт, модернізацію тепломереж та підвищення надійності теплозабезпечення», — зазначають у «Київтеплоенерго».
Хоча більшість киян сплачують рахунки вчасно, близько 15% споживачів сформували понад 70% усієї заборгованості. Здебільшого це власники елітного житла, кількох квартир або великих апартаментів, які нехтують оплатою комунальних послуг.

Після скасування мораторію на пеню згідно з постановою Кабміну №1405 від 29 грудня 2023 року, боржникам автоматично нараховується пеня — 0,01% за кожен день прострочення. За тривале ігнорування зобов’язань підприємство звертається до суду. У разі примусового стягнення боржник додатково сплачує судові витрати та виконавчий збір, що можуть збільшити суму виплат на 25%. Виконавча служба має право арештовувати рахунки, списувати кошти або обмежувати доступ до майна.
Щоб уникнути санкцій, «Київтеплоенерго» пропонує киянам оформити договір реструктуризації боргу та сплачувати його частинами. Це можна зробити в Центрі комунального сервісу особисто або онлайн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Як говорити з підлітками, щоб вони почули: як завоювати увагу покоління Z і альфа
Фонд Андрія Матюхи та Good Donations: у «Охматдиті» впровадили систему Thompson
Постачальники Міноборони під прицілом: як уникнути кримінального переслідування