Facebook Pixel

Рада з питань підтримки підприємництва: який результат за рік роботи

26 січня минула річниця з моменту створення Ради з питань підтримки підприємництва. За цей час вдалося підтримати розвиток мілтек-компаній, створити механізм розв'язання проблем підприємців через Раду тощо.

Про це повідомив засновник Netpeak Group Артем Бородатюк.

Які результати діяльності Ради з питань підтримки підприємництва

Згідно з оцінками членів Ради, результат виконаних завдань становить 58 з 80, або ж 72,5%. Підприємці взяли всі свої пропозиції з першої презентації президенту Володимиру Зеленському і щодо кожної зробили репорт з оцінкою своєї роботи за 10-бальною шкалою. Загалом треків 8, тож максимальна оцінка – 80.

Створення механізму розв'язування проблем підприємців через Раду – 10/10

Бородатюк зазначив, що за рік Рада отримала 31 звернення, з яких 6 кейсів вдалося вирішити. Зокрема, підприємці зверталися з проблемами, які були пов’язані з неправомірними діями і тиском з боку слідчих та прокуратури, спробами рейдерського захвату власності тощо.

Посилення комунікації держави щодо ролі підприємців – 5/10

За словами засновника Netpeak Group, позитивний фідбек працює – Зеленський регулярно згадує про роль податків від бізнесу у підтримці обороноздатності держави, а менеджери держави відвідують і комунікують про важливість підприємництва на бізнес-форумах.

Однак, Бородатюк наголосив, що комунікації хотілося б більше .

Зменшення тиску на підприємців з боку правоохоронців – 6/10

За консультацій Ради підготовлено та вже зареєстровано у Верховній Раді законопроєкт №12439 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення гарантій захисту суб’єктів господарювання під час здійснення кримінального провадження».

За словами Бородатюка, відповідний документ:

  • регламентує порядок накладення арешту на майно;
  • встановлює чіткі терміни його повернення;
  • гарантує обов’язкову присутність спеціалістів під час обшуків;
  • надає стороні захисту широкі права щодо оскаржень,
  • а також доступу до матеріалів справи.
Quote«Зміни в КПК гарантуватимуть захист інтересів бізнесу у разі відкриття проти нього кримінального провадження та зменшить негативні наслідки цього процесу на діяльність українських компаній», – пояснив засновник Netpeak Group.

Крім цього, ще один важливий пункт – рекомендації щодо правок у нові стандарти діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування.

Так, за рекомендаціями Ради, Офіс Генерального прокурора провів аудит кримінальних проваджень, відкритих проти українського бізнесу, і в результаті закрив 1218 з них.

Перезавантажити Бюро економічної безпеки – 7/10

Бородатюк зазначив, що за консультацій Ради були внесені правки до законопроєкту «Про Бюро економічної безпеки України», який ВР прийняла 20 червня 2024 року.

Створення платформи для збору зворотного зв’язку від бізнесу – 7/10

За словами засновника Netpeak Group, Рада активно працювала з командами Міністерства економіки та Міністерства цифрової трансформації, які запустили бета-версію порталу «Пульс», де бізнес може залишати авторизовані відгуки.

Створення аналітичного дашборду щодо взаємодії правоохоронних органів з бізнесом – 7/10

Бородатюк підкреслив, що диджиталізація процесів відіграє ключову роль у формуванні довіри до держави.

Дашборд – це оцифровані дані прокуратури і судів щодо кримінальних правопорушень, які стосуються господарської та інвестиційної діяльності в Україні. Його створювали у співпраці з командами Мінцифри та Генпрокуратури.

Спрощення для бізнесу процедури набуття права власності на земельні ділянки – 6/10

За консультаціями Ради були внесені правки в законопроєкт №9627 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України для залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України».

Закон вже пройшов перше читання у Верховній Раді. Підприємці очікують на прийняття в лютому.

Підтримка розвитку мілтек-компаній – 10/10

За рекомендаціями Ради були внесені правки в законопроєкт «Про оборонні закупівлі», ВР прийняла у лютому 2024 року.

Quote«В результаті виробники мілтек-компаній вийшли з «сірої зони» для ДАСУ. Це дозволило скасувати сотні кримінальних справ проти виробників, що працюють на ОПК, а також вони тепер можуть отримувати прибуток для виконання контрактів і розвитку», – пояснив Бородатюк.
Подякувати 🎉