Facebook Pixel

Комітет Верховної Ради схвалив законопроєкт про перезавантаження БЕБ: ОНОВЛЕНО

19 червня 2024 року Комітет Верховної Ради схвалив законопроєкт №10439 про перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ). Проте текст закону попередньо не погодили з міжнародними партнерами. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, заступник голови Комітету з питань фінансів.

Законопроєкт №10439 підтримали 22, утримались – 3.

Сьогодні, 19 червня 2024-го, Верховна Рада мала одразу проголосувати за законопроєкт, проте, за інформацією Железняка, представники влади вирішили не виносити текст законопроєкту №10439 на голосування, зазначивши, що «перемовини про БЕБ тривають».

Про що йдеться у законопроєкті №10439 про БЕБ

  • вимоги до членів конкурсної комісії під час вибору директора БЕБ, їх права та обов’язки, порядок прийняття рішень;
  • підстави звільнення директора БЕБ;
  • обов’язкове опитування із застосуванням поліграфа перед призначенням особи на посаду в БЕБ;
  • встановити права і обов’язки членів БЕБ;
  • фінансування комісії йде з залученням міжнародної технічної допомоги;
  • обов’язкова атестація заступників директора БЕБ, а також через один рік після припинення чи скасування воєнного стану провести атестацію працівників БЕБ, які призначені на посади до набрання чинності цим законом.

Нагадаємо, 21 лютого 2024 року Профільний комітет Верховної Ради ухвалив законопроєкт про перезавантаження БЕБ №10439, незважаючи на протести української бізнес-спільноти, яка закликала ухвалити альтернативний проєкт закону №10439-2, що влаштовуватиме підприємців.

Подякувати 🎉