Facebook Pixel

Комітет ВР схвалив законопроєкт про (НЕ)перезавантаження БЕБ №10439: наслідки

Профільний комітет Верховної Ради 21 лютого ухвалив законопроєкт про перезавантаження БЕБ №10439, незважаючи на протести української бізнес-спільноти, яка закликала ухвалити альтернативний проєкт закону №10439-2, що влаштовуватиме підприємців. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Quote«Незважаючи на позицію бізнес-асоціацій, партнерів та громадськості, ОП нас послали і протягнули через Комітет фейковий законопроєкт про НЕперезавантаження БЕБ №10439 від уряду. Є передчуття, що реакція партнерів буде дуже швидкою», – прокоментував депутат.

За його словами, альтернативний №10439-2 комітет рекомендував відхилити.

Хто з бізнесу закликає ВР ухвалити альтернативне перезавантаження БЕБ – законопроєкт №10439-2 –

і чому

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА)

Quote«ЄБА підтримує цей проєкт закону [10439-2] як такий, що враховує пропозиції та коментарі бізнесу», – зазначили у Європейській Бізнес Асоціації.

Зокрема, спільнота акцентувала, що відбір на ключові посади БЕБ має бути на конкурсних засадах.

Quote«Важливо, щоб конкурси проводились Конкурсною комісією з іноземними експертами аналогічно до НАБУ. Крім того, процедура переатестації старих працівників має бути чітко регламентованою, щоб недоброчесні працівники (колишні податкові міліціонери) не мали змоги пройти переатестацію», – коментують у ЄБА.

Аналітичні центри України

Аналітичні центри також виступають за законопроєкт №10439-2, наголошуючи на проблемах з аналітичним спрямуванням роботи Бюро.

Quote«Реформоване БЕБ має стати єдиним правоохоронним органом, який буде займатись економічними злочинами. Головною складовою цієї роботи має стати аналітичний підхід і, лише як виключення, обшуки та арешти майна потенційних порушників. У законопроєкті №10439 відсутні положення щодо посилення його аналітичної функції», – йдеться у повідомленні аналітичних центрів.

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР)

ВАР також виступає за №10439-2.

Quote«ВАР підтримує законопроєкт №10439-2 серед внесених на розгляд Верховної Ради України законодавчих альтернатив, оскільки саме цей законопроєкт містить пропозиції наших міжнародних партнерів, зобов'язання перед якими взяла на себе Україна, але вони відсутні в інших законопроєктах», – зазначають у ВАР.

Українська Рада Бізнесу (УРБ)

УРБ, що обʼєднує понад 100 профільних бізнес-асоціацій, розкритикувала перший законопроєкт №10439: мовляв, він не вирішує жодної з наявних проблем

Quote«Українська Рада Бізнесу закликає народних депутатів прийняти проєкт №10439-2 у першому читанні якнайшвидше та доопрацювати його до 2-го читання з урахуванням пропозицій бізнесу. Це забезпечить основу для якісної роботи БЕБ. Проєкт №10439 не вирішує жодної з наявних проблем, тож його повернути авторам без розгляду», – зазначають у УРБ.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉