Facebook Pixel

«Київтеплоенерго» почало штрафувати боржників за тепло

«Київтеплоенерго» почало штрафувати боржників за тепло. Фото: facebook/kyivteploenergo

«Київтеплоенерго» почало штрафувати боржників за тепло. Фото: facebook/kyivteploenergo

Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» з літа 2021 року почало застосовувати штраф 3% річних та нараховувати інфляційні втрати до хронічних неплатників за теплову енергію та які відмовляються його реструктуризувати.

Як повідомила компанія, значна частина боржників за тепло у Києві є власниками житла у центрі міста площею від 100 кв. м.

«Саме до таких споживачів, які мають тривалий термін заборгованості, з літа цього року Київтеплоенерго змушене застосовувати санкції. Це, перш за все, один із антикризових заходів, який допоміг підприємству накопичити кошти для стабільного проходження опалювального сезону в умовах газової кризи», — йдеться у документі.

Telegram Logo

При цьому споживачі, які повністю сплачують заборгованість за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, у наступному розрахунковому періоді не отримають штрафних санкцій.

Також застосування санкцій скасовується у разі підписання боржником угоди щодо реструктуризації боргу на певний термін.

Підприємство інформує, що лише за липень 2021 року, внаслідок введення та застосування санкцій, було врегульовано питання заборгованості із 303 боржниками. А в період із травня 2020 року по травень 2021 року таких боржників було вдвічі менше – лише 158.

Застосовувати штрафні санкції компанія дозволяє ст. 625 Цивільного кодексу України.

Згідно з нею боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір відсотків не встановлено договором чи законом.

КП «Київтеплоенерго» забезпечує 90% потреб Києва у теплі та майже 60% – в електроенергії. Підприємство перебуває у повній власності Києва. Є оператором системи централізованого теплопостачання міста. У власності КП знаходяться газові ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, 15 великих, 168 малих та середніх котелень, 2800 км теплових мереж, понад 9400 теплових пунктів та сміттєспалювального заводу «Енергія».

Коментарі

Всі новини