Facebook Pixel

Київ уклав кредитну угоду з ЄБРР на 140 млн євро для розвитку теплової інфраструктури

Київ і ЄБРР уклали кредит на 140 млн євро для розвитку теплової інфраструктури. Фото: сайт КМДА

Київ і ЄБРР уклали кредит на 140 млн євро для розвитку теплової інфраструктури. Фото: сайт КМДА

Київська міськдержадміністрація, комунальне підприємство «Київтеплоенерго» та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) уклали кредитну угоду на 140 млн євро для розвитку теплової інфраструктури столиці. Крім кредитного фінансування, місто спрямує на реалізацію проєкту 26 млн євро власних коштів. Про це повідомляється на офіційному порталі міста.

Мер Києва Віталій Кличко зазначив, що втілення програми допоможе підвищити енергоефективність і знизити споживання енергоресурсів: природного газу, електроенергії та води.

У рамках проєкту, зокрема, передбачено встановлення на ТЕЦ-6 нових когенераційних установок, які за обсягами викидів в атмосферу відповідатимуть європейським стандартам. Буде здійснено реконструкцію неефективних котелень, що також дасть змогу знизити викиди парникових газів. На ТЕЦ-5 планують встановити конденсаційний економайзер, що використовуватиме залишкову енергію димових газів (скидне тепло) для забезпечення опаленням столичних будинків.

Telegram Logo

Проєктом також передбачено встановлення нової системи моніторингу та диспетчеризації (SCADA). Це єдина система контролю та збору даних, яка в режимі реального часу аналізуватиме й контролюватиме роботу всього енергокомплексу та відстежуватиме його виробничі показники.

Повідомляється, що ЄБРР висловив готовність і далі співпрацювати з Києвом щодо реалізації інших інфраструктурних проєктів.

Quote«Ми продовжуватимемо нашу подальшу співпрацю в рамках інших проєктів. Це «Зелене місто», завдяки якому столиця закуповує новий громадський транспорт, ми також готові допомагати в будівництві метро на Троєщину», – заявив директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

КП «Київтеплоенерго» є оператором системи централізованого теплопостачання міста, що складається з двох великих газових ТЕЦ, 15 великих, 168 малих і середніх котелень, 2,8 тис. км теплових мереж, понад 9,4 тис. теплових пунктів і сміттєспалювального заводу «Енергія». Перебуває в повній власності Києва.

ЄБРР — міжнародний фінансово-кредитний інститут, який надає допомогу країнам у проведенні ринкових реформ і активному інтегруванні економік цих країн у міжнародні господарські зв'язки. ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. Станом на лютий 2021 року сукупний обсяг фінансування, виділеного ЄБРР Україні, становив 14,598 млрд євро в рамках 488 проєктів. Отже, за підсумками 2020 року Україна посіла третє місце з-поміж усіх країн, у яких банк здійснює операції, після Туреччини та Єгипту.


Контекст. Про свій намір залучити кредит ЄБРР із трирічним пільговим періодом «Київтеплоенерго» повідомило у 2019 році. Тоді йшлося про три основні напрямки проєкту: закриття 45 дрібних котелень (із 200, які належать підприємству), заміну конденсаційного теплообмінника на малому блоці ТЕЦ-5 та встановлення нових генерувальних потужностей на ТЕЦ-6.

У квітні 2021 року Київрада схвалила залучення цього кредиту на строк до 13 років, уповноваживши мера міста підписати договір гарантії з ЄБРР. У липні цього року банк схвалив надання кредиту.

Коментарі

Всі новини