Facebook Pixel

Скільки ветеранів зараз не можуть знайти роботу

30% ветеранів нині не можуть знайти роботу, хоча ринок праці потребує робочих рук.

Про це свідчать дані дослідження Українського ветеранського фонду.

Український ветеранський фонд спеціалізується на детальному вивченні профілю ветеранів та тих проблем та викликів, з якими вони стикаються у процесі реінтеграції. У сфері соціального захисту ветеранів, особливо щодо їхніх трудових прав та гарантій, законодавство не завжди відповідає поточним потребам та потребує поліпшення. Державні ресурси зараз дуже обмежені, тому ми не можемо дозволити собі реалізацію неефективних програм», — заявила Юлія Кириллова, перший заступник виконавчого директора Українського ветеранського фонду.

Згідно з результатами дослідження, законодавче забезпечення трудових прав ветеранів не уніфіковано та розкидано за більш як десятьма нормативно-правовими актами. Це ускладнює доступ до інформації та, як наслідок, ускладнює отримання пільг та гарантій, які держава гарантує ветеранам.

Автори дослідження рекомендують створити комплексну систему підтримки, яка включає професійну перепідготовку, фінансування освіти, активну взаємодію з роботодавцями, менторські програми та облік гендерних аспектів.

Альона Скорзова, в.о. начальника відділу ветеранського розвитку Департаменту забезпечення переходу від військової служби до цивільного життя Міністерства ветеранів, повідомила про створення Центрів ветеранського розвитку, які відкриті у різних регіонах України. У цих центрах ветерани можуть здобувати освіту та знання з різних напрямків після повернення додому.

Подякувати 🎉