Facebook Pixel

Продаж електромобілів Tesla в Китаї зросте завдяки пом'якшенню урядової заборони

Tesla Model Y на автошоу в Шанхаї на початку червня 2024 року

Tesla Model Y на автошоу в Шанхаї на початку червня 2024 року

Найпопулярніша модель Tesla – кросовер Model Y – включений до списку електричних і гібридних моделей, що підключаються, які влада провінції Цзянсу в Китаї може придбати як службовий автомобіль. Це перший випадок, коли автомобіль Tesla потрапив до такого списку, повідомило місцеве видання CNEV Post.

До списку включений тільки задньопривідний варіант Model Y Rear Wheel Drive (RWD), початковий варіант кросовера.

Щоб потрапити до списку, автомобіль повинен мати запас ходу понад 400 км, а його ціна має бути меншою за 250 000 юанів ($34 382). Модель Y RWD, вироблена в Китаї на Giga Shanghai, відповідає цим вимогам, оскільки вона вказана із запасом ходу 554 км, а її ціна починається від 249 990 юанів ($34 268).

Раніше автомобілі Tesla заборонялося купувати держорганам КНР через підозри, що вони можуть негласно збирати чутливу для влади інформацію. З цієї причини цим автомобілям не дозволяється в'їжджати на територію держоб'єктів та деяких аеропортів.

Реагуючи на побоювання китайського уряду, Tesla China створила центр обробки даних і гарантувала, що всі дані з її місцевого автопарку не покинуть країну. Наприкінці квітня Китайська асоціація автовиробників (CAAM) опублікувала заяву, в якій ішлося про те, що 76 моделей шести автовиробників відповідають вимогам Китаю з безпеки даних. Tesla Model 3 та Model Y виробництва Giga Shanghai були включені до списку.

Постачання Tesla автомобілів китайського виробництва в першій половині року впали на 9% порівняно з аналогічним періодом 2023 року.

Агентство Reuters зазначає, що поїздка генерального директора Tesla Ілона Маска до Китаю наприкінці квітня для зустрічі з прем'єр-міністром Лі Цяном, схоже, принесла свої плоди.

Подякувати 🎉