Facebook Pixel

Фондовий ринок висловив сумнів у майбутньому стартапів у сфері електромобілів

У світі електромобілів відзначається деяке уповільнення, і колись «гарячі» стартапи переживають це зрушення найважче: акції таких компаній, як Rivian та Lucid, впали більш ніж на 90% порівняно з попередніми піками.

Минулого тижня Mercedes-Benz оголосила про п'ятирічну відстрочку реалізації своїх цілей з електрифікації, Ford зафіксувала двозначне падіння продажів електромобілів у січні, Toyota продовжує приділяти основну увагу своїй гібридній лінійці, а Apple вирішила відмовитися від свого проєкту електромобіля.

Хоча продаж електромобілів все ще зростає (на 31% минулого року), темпи змін, схоже, сповільнилися, оскільки ми потенційно вступаємо в так звану «прірву» на кривій впровадження будь-якої нової технології — коли продукт щосили намагається перейти від перших послідовників мейнстриму, зазначає видання Chartr.

Уповільнення розвитку електромобілів не є катастрофічним для автовиробників, але для стартапів, яким потрібен новий капітал та інвестори для досягнення масштабу, це серйозна перешкода. В результаті Rivian оголосила про відсутність планів зростання виробництва цього року і скорочує штат співробітників на 10%. Lucid знизила ціни на свої розкішні електромобілі 3 рази за 7 місяців і тепер розраховує випустити лише 9000 автомобілів цього року. Volvo припинила фінансування компанії Polestar, залишивши китайську материнську компанію Geely самотужки підтримувати виробника електромобілів, що зазнає труднощів.

Враховуючи комбінацію занепокоєння споживачів із приводу запасу ходу, вартості (середній електромобіль коштує не менше 55 тисяч доларів, незважаючи на зниження цін) і побоювань щодо стану зарядної інфраструктури, індустрію електромобілів, схоже, чекає повільніший рік, робить висновок Chartr.

Курс акцій стартапів у сфері електромобілів

Курс акцій стартапів у сфері електромобілів


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉