Facebook Pixel

Цей день в історії: 4 липня на острів Зміїний повернули прапор України

4 липня у світі відзначають День музики кантрі, в Японії – День груші, в Україні – День Національної поліції, а в США – День незалежності. The Page нагадує, які історичні події відбулися 4 липня в Україні та світі.

4 липня 1607 року козаки штурмували Очаків і Перекоп – у той самий час, як Річ Посполита уклала перемир’я з Османською імперією, зобов’язавшись «присмирити» козаків і не допускати на Чорне море їхні чайки.

4 липня 1610 року біля дєрєвні Клушино на Смоленщині війська Речі Посполитої розгромили московсько-шведське військо Дмитра Шуйського і Якоба де ла Гарді. Посполиті загони польської кінноти очолював польний гетьман коронний Станіслав Жолкевський.

4 липня 1776 року Другий континентальний конгрес у Філадельфії ухвалив Декларацію незалежності США. Тринадцять колоній проголосили себе незалежними суверенними державами, які більше не підпорядковуються британському колоніальному правлінню. 56 делегатів, які підписали Декларацію незалежності, нині відомі як Батьки-засновники нації.

До 55-річчя незалежності США, для урочистостей у Бостоні, штат Массачусетс, 4 липня 1831 року, Семюел Френсіс Сміт написав слова до пісні «Моя країна, це з тобою» (або просто «Америка») на мелодію гімну Великої Британії «Боже, бережи короля». Ще сто років ця пісня була одним із фактичних національних гімнів Сполучених Штатів до затвердження державного гімну The Star-Spangled Banner як офіційного національного гімну США у 1931 році.

«Моя країна, це з тобою» на інавгурації Барака Обами – відео

Гімн США The Star-Spangled Banner у виконанні Вітні Г’юстон на Суперкубку – відео

У 1862-му професор математики Льюїс Керролл і преподобний Робінсон Дакворт веслували вгору по річці Ісіда в Оксфорді з трьома доньками друга Керролла Генрі Ліддела: 13-річною Лоріною Шарлоттою, 10-річною Еліс Плезенс та 8-річною Едіт Мері. Під час подорожі Керролл розповів дівчатам історію, яку він описав у своєму щоденнику як «Пригоди Аліси під землею», яку, як сказано в його журналі, він «взявся написати для Аліси» (Еліс попросила записати цю історію для неї). За три роки, у листопаді 1865 року, вийшло перше видання книги «Аліса у Країні Див».

Як з'явилась «Аліса у Дивокраї»

Як з'явилась «Аліса у Дивокраї»

У 1892-му острівна держава Західне Самоа змінила міжнародну лінію зміни дат, перенесши її західніше. Через це понеділок 4 липня на острові стався двічі, а у високосному 1892 році було 367 днів.

Тільки 4 липня 1954 року, через дев’ять років після закінчення Другої світової, Велика Британія скасувала нормування продуктів харчування та обмеження на продаж і купівлю м’яса.

У 2012 році ЦЕРН оголосив про відкриття частинок, які відповідають бозону Хіггса на Великому адронному колайдері.

4 липня 2022 року на острові Зміїний висадились українські військові та повернули на нього український прапор.

4 липня 2022 року український прапор повернувся на острів Зміїний. Фото Сухопутних військ України

4 липня 2022 року український прапор повернувся на острів Зміїний. Фото Сухопутних військ України


Подякувати 🎉