Facebook Pixel

Заправка Вигівського та котедж Тишлека: три найбільші скандали з Нацполіцією за останній рік

4 липня Україна святкує 10-річчя створення Національної поліції. Ми згадали три найбільші скандали, пов’язані з правоохоронцями, і яка їх подальша доля.

Дмитро Тишлек і «російський слід»

28 жовтня 2023 року журналісти Bihus.Info опублікували матеріал про ексзаступника голови Нацполіції Дмитра Тишлека. У ньому стверджувалось, начебто дружина Дмитра Тишлека Олександра Балакай та її батьки мають паспорти рф. Матір Балакай живе у росії й досі і на неї записана квартира в одному з найдорожчих елітних ЖК на Печерську. Також родина Тишлека живе у котеджі, орендованому у російського кримінального авторитета.

Наступного дня, 29 жовтня, тодішній голова Нацполіції Ігор Клименко відсторонив Тишлека від обов’язків.

Однак вже 29 листопада Тишлек повернувся на посаду.

Відео: Скандал Дмитра Тишлека з майном і російськими паспортами його родичів

Чим завершилася історія з Тишлеком:

19 грудня 2023 року Дмитро Тишлек написав заяву про відставку з посади заступника голови Нацполіції.

14 березня НАЗК склало адмінпротокол на Тишлека через подарунки у вигляді оренди житла. За даними НАЗК, експравоохоронець «зекономив» таким чином 825 тис. грн. Але Печерський райсуд у червні 2024 року справу закрив, мотивуючи тим, що Тишлек поліпшив майно у котеджах на 910 тис. грн.

Віталій Манасян та конфлікт за стіл

Напевно одна з найкоротших історій, яка тривала декілька годин. Вранці 21 квітня 2024 року Максим Шкіль, очільник холдингу MS Capital, прийшов снідати до ресторану «Гудвайн» на Печерську. У ресторані бізнесмен побачив, що за його заброньованим столиком сидять інші люди. За словами Шкіля, на прохання пересісти Віталій Манасян, працівник департаменту стратегічних розслідувань Нацполу, почав хамити офіціантам і погрожувати Шкілю.

Quote«Дівчина, яка сиділа з ним, каже: "Вы даже не представляете, кто мы…». Розмова закінчилась тим, що нам усім було змальовано наше майбутнє і пара з погрозами пішла», – описує ситуацію Максим Шкіль.

Чим завершилася історія з Манасяном

Через декілька годин після історії Манасяна звільнили з Нацполу. Однак вже 4 червня експідполковник Нацполіції подав до суду на департамент стратегічних розслідувань Нацполу за начебто незаконне звільнення.

Голова Нацполіції Вигівський і АЗС

У травні 2024 року Bihus.Info оприлюднили відео про майно родичів та знайомих голови Національної поліції Івана Вигівського. За даними журналістів, старша сестра очільника Нацполіції Оксана Альховік керує нелегальною АЗС «KIV OIL». Також Альховік володіє ТОВ «Югнефтепродукт», що займається оптовою торгівлею пальним. А її бізнес-партнери є фігурантами карних справ Нацполіції.

Сам Вигівський орендує будинку під Києвом за 6,5 млн грн у подруги родини, яка не може дозволити собі його купити. Автомобіль Вигівського Audi SQ8 оформленій на тещу, яка ніколи не мала статки на його придбання.

Відео: родичі очільника Нацполіції Івана Вигівського займаються нелегальною торгівлею та володіють майном невідомого походження

Чим завершилася історія з Вигівським

1 липня НАЗК за заявою НАБУ почало моніторинг способу життя керівника Національної поліції Івана Вигівського.Подякувати 🎉