Facebook Pixel

Країни НАТО обговорюють ідею надавати Україні €40 млрд військової допомоги на рік

Країни НАТО обговорюють пропозицію генсека альянсу Єнса Столтенберга фінансувати військову допомогу Україні на тому ж рівні, що й до великої війни – €40 млрд на рік. Про це пише Reuters.

Чи зможе Україна надалі отримувати військову допомогу від НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав членів альянсу взяти на себе багаторічне зобов’язання і зберегти військову допомогу Україні на тому ж рівні, що й після повномасштабного вторгнення – €40 млрд на рік.

Країни-члени НАТО не підтримали ідею Столтенберга про таку багаторічну обіцянку, проте в угоді альянсу є положення про переоцінку внесків союзників, що обговорюватимуть на майбутніх самітах НАТО, зокрема на саміті у Вашингтоні 9-11 липня 2024-го.

На Вашингтонському саміті також мають погодити ширший пакет заходів для підтримки України після того, як у червні країни НАТО вирішили взяти на себе більшу роль у координації поставок зброї до Києва. Це відбувається на тлі можливого другого строку президентства Дональда Трампа, який погрожує зменшити допомогу Україні.

За словами дипломата, члени НАТО також вирішили підготувати два звіти протягом 2025-го, у яких між країнами розподілять зобов’язання щодо військової допомоги Україні.

Quote«Країни-члени прагнуть виконати цю обіцянку шляхом пропорційних внесків», – йдеться в угоді НАТО.

Чи зможе Україна приєднатися до НАТО

Напередодні саміту у Вашингтоні союзники НАТО все ще розходяться щодо майбутнього членства України. Зараз офіційна позиція НАТО полягає в тому, що Україна має приєднатися до альянсу, але не під час війни.

Нагадаємо, союзники НАТО обрали прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду нового генерального секретаря альянсу. Він вступить на посаду з 1 жовтня 2024 року.

Подякувати 🎉