Facebook Pixel

За перше півріччя ЕКУ збільшила імпорт електроенергії більш ніж у 10 разів

За перше півріччя ЕКУ збільшила імпорт електроенергії більш ніж у 10 разів

За перше півріччя ЕКУ збільшила імпорт електроенергії більш ніж у 10 разів

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) за перше півріччя 2024 року імпортував у понад 10 разів більше електроенергії порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Збільшуючи обсяги постачання, компанія сприяє зменшенню енергодефіциту, спричиненого руйнуваннями енергетичної інфраструктури.

У червні ЕКУ досягнула рекордного добового обсягу імпорту електроенергії за всю історію компанії, реагуючи на потреби енергосистеми та енергоспоживачів.

На сьогодні ЕКУ імпортує електроенергію з чотирьох країн: Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії. Частина імпортних обсягів постачається безпосередньо українським підприємствам, що дозволяє їм зменшувати тривалість планових відключень, оскільки частка імпортованої електроенергії в споживанні має становити не менше 80% відповідно до законодавства.

За словами генерального директора ЕКУ Віталія Бутенка, імпорт став надійною підтримкою для енергосистеми України у ці надскладні часи.

Quote«Ми, ЕКУ, робимо все можливе для нарощення обсягів і диверсифікації джерел постачання електроенергії. Зокрема, розвиваємо відносини з провідними європейськими трейдерами і вже ведемо роботу над створенням власних трейдингових компаній на ринках Європи» , – зазначив він.

Віталій Бутенко наголошує, що для подальшого збільшення імпорту вкрай важливим є розширення транскордонного перетину з Європою.

За підсумками червня 2024 року імпорт електроенергії досяг 858,4 тис. МВт-год, що є найбільшим місячним обсягом імпорту за останні 10 років.

Подякувати 🎉