Facebook Pixel

З травня 2023 жодний Кинджал не долетів до Києва

З травня 2023 жодний Кинджал не долетів до Києва

З травня 2023 жодний Кинджал не долетів до Києва

Усі російські балістичні ракети «Кинджал», які були запущені по Києву після отримання ЗРК Patriot, були успішно перехоплені. Ворог випустив понад 20 «Кинджалів» по столиці України, і всі вони були знищені. Про це повідомив командир 96-ї зенітної ракетної бригади Повітряних сил ЗСУ полковник Сергій Яременко.

Quote«Коли ми працюємо проти балістики, для нас неважливо, чи це «Кинджал» Х-47М, чи «Іскандер-М», чи 48Н (ракета з застосуванням С-400), або «Циркон», запущений з ракетного комплексу «Бастіон». Для нас це насамперед балістична ціль. Уже потім аналітики, експерти на підставі певних характеристик, пошуку уламків ідентифікують, яка саме це була повітряна ціль. Скажу єдине: всі «Кинджали», які були запущені по столиці України, з моменту, коли було оголошено, що зенітний ракетний комплекс Patriot заступив на бойове чергування, всі були успішно перехоплені», — повідомив Яременко.

Відповідаючи на питання про зменшення активності обстрілів Києва з боку росії, Яременко зазначив, що це не пов’язано з ефективністю Сил оборони у відбитті атак.

Quote«росія, маючи наявні засоби, визначає перелік об'єктів для удару. Можливо, в цей період її цікавлять інші об'єкти. Але періодично, звичайно, важливі державні об'єкти на Київщині теж під впливом ударів противника. Ми готові щоденно, щосекунди у будь-який час доби до таких викликів», — запевнив командир бригади.

Коментуючи питання протидії керованим авіаційним бомбам (КАБам), Яременко зазначив, що найефективніший спосіб боротьби з ними — це знищення носія керованої авіаційної бомби.

«Не буде носія — не буде керованої авіаційної бомби. Ми маємо озброєння, яке здатне це робити, але його досить мало. Нам треба озброєння, нам треба для цього зенітні керовані ракети», — зазначив він.

Подякувати 🎉