Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Небезпечні «Кинджали»: що таке ракети Х-47 та чим їх можна збивати

Ілюстрація: Олександр Шатов

Ілюстрація: Олександр Шатов

9 березня росія знову здійснила масований обстріл України, використавши безпілотники Shahed та 81 ракету, зокрема 6 гіперзвукових Х-47 «Кинджал». На що здатні ці ракети та які системи ППО можуть їм протидіяти, розібралася SPEKA.

Характеристики ракет Х-47 «Кинджал»: швидкість, радіус ураження

  • «Кинджал» — гіперзвукова балістична ракета повітряного базування, модифікована версія ракети малої дальності «Іскандер-М».
  • Носії ракет — літаки МіГ31К та Ту-22М3М. Саме через регулярні зльоти МіГів на території рф та білорусі в Україні часто оголошують повітряні тривоги.
  • Ракета здатна нести боєголовки з навантаженням до 480 кг, зокрема ядерні.
  • Швидкість ракет — від 5 до 10 Махів, тобто до 12 250 км/г. Перевищення у 10 разів швидкості звуку робить «Кинджали» складною ціллю для ППО.
  • Радіус ураження «Кинджала» — до 3000 км.
  • Вартість ракети, за різними оцінками, від $3 млн до $10 млн.

Як «Кинджали» використовують у війні проти України

На озброєння російської армії Х-47 поставили у 2017 році для проведення випробувань в умовах бойового чергування. Ці ракети стали предметом особистої гордості путіна, який називав їх «зброєю нового покоління». Першою війною, протягом якої агресор використовує це озброєння у бойових умовах, стала російсько-українська.

Носії ракет «Кинджал» — літаки МіГ31К і Ту-22М3М. Фото: Flickr

Носії ракет «Кинджал» — літаки МіГ31К і Ту-22М3М. Фото: Flickr

«Кинджалів» у рф мало. Наприкінці листопада 2022 року, за оцінками Міноборони України, їх було 43. Росіяни витрачають їх економно, тому останню атаку, під час якої по Україні випустили шість ракет, можна вважати дуже нетиповою. До цього використання двох «Кинджалів» фіксували 26 січня.

Які системи ППО здатні знищувати «Кинджали»

Завдяки гіперзвуковій швидкості ракети Х-47 вважаються невразливими для української ППО. Проте західні союзники обіцяють передати ЗСУ кілька сучасних систем, які вміють перехоплювати балістичні та гіперзвукові ракети.

Установки третього покоління Patriot — PAC 3 — здатні знищувати «Кинджали». Зараз українські військові проходять навчання, щоб опанувати це озброєння.

QuoteСША обіцяють передати комплекси Patriot протягом кількох місяців у пакеті чергової допомоги Україні.

Ймовірно, «Кинджали» зможуть збивати ракети Aster 30, якими оснащені установки SAMP-T виробництва Франції та Італії. Ці ЗРК теж пообіцяли надати Україні вже за декілька тижнів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини