Facebook Pixel

Нові вибухи на російському аеродромі «Енгельс» і «травмований» МіГ-31 у Мачулищах: що відомо

У ніч на понеділок, 26 грудня, поблизу військової авіабази Енгельс, що в Саратовській області (рф), знову пролунали вибухи. Як свідчать відео з вебкамер, опублікованих у місцевих пабліках, їх було щонайменше два.

В Енгельсі цієї ночі лунали сирени, що сигналізують про повітряну тривогу, пише російський телеграм-канал Baza. За його даними, «площа пожежі після вибуху в Енгельсі становила 120 квадратних метрів». За попередніми даними цього джерела, загинули 3 людини, ще чотирьох було госпіталізовано.

Губернатор Саратовської області Роман Бусаргін на ранок заявив, що «жодних надзвичайних подій у житлових кварталах міста не було. Жодної загрози для мешканців абсолютно немає». Він додав, що силовики перевіряють інформацію про «подію на військовому об'єкті» в Енгельсі.

Згодом свій коментар надало й Міноборони рф. У відомстві заявили, що на підльоті до Енгельса нібито збито український БпЛА. Через падіння уламків загинули троє співробітників аеродрому. Літаки, що базуються на авіабазі, нібито не постраждали.

Українська сторона подію поки що не коментувала.

У Білорусі зайнявся один із російських МіГ-31К

На Різдво — 25 грудня — на аеродромі в Мачулищах (Білорусь) сталося займання двигуна на одному з дислокованих там російських МіГ-31К. Як пише моніторингова група «Білоруський Гаюн», цей носій ракет «Кинджал» виведений з ладу й найближчим часом літати не зможе.

Раніше група інформувала, що до Мачулищ 13 грудня прилетіли три російські МіГ-31. Це вже друга зміна цього типу літаків у Білорусі. Раніше три МіГи прилітали 16 жовтня й перебували на території авіабази 46 днів.

Контекст. На території росії далі регулярно горять торговельні центри, заводи, комбінати, електростанції, падають літаки та вибухають газопроводи.

Подякувати 🎉