Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

На росії палає. У Чувашії стався вибух на газогоні, яким ресурс транспортуєтся через Україну до Європи

На росії за дивних обставин і далі регулярно спалахують торговельні центри, заводи, комбінати, електростанції, падають літаки та розбиваються гвинтокрили. От і 20 грудня запам’ятається жителям Чуваської Республіки видовищним вибухом на місцевій ділянці газового трубопроводу.

Як інформують росЗМІ, вибух і пожежа сталися на газопроводі Уренгой — Помари — Ужгород — єдиному, яким зараз здійснюється постачання газу до Європи через Україну. Інцидент стався у Вурнарському районі Чувашії між селами Ямбахтіне та Калініно.

У МНС рф вважають, що появу вогню спричинив витік газу. До події на ділянці «велися роботи експлуатаційною компанією».

Вибух на газопроводі в Чувашії — відео

Your browser doesn't support HTML5 video.

Обставини вибуху з’ясовуються. Наразі відомо про трьох загиблих і одного пораненого. ЗМІ повідомляють, що температура поблизу епіцентру пожежі дуже висока, відтак частина жителів прилеглих населених пунктів поки що не можуть повернутися у свої оселі.

Газопровід Уренгой — Помари — Ужгород: що про нього відомо

Експортний магістральний газопровід Уренгой — Помари — Ужгород — був зведений у 1983 році для транспортування газу з півночі Західного Сибіру до країн Центральної та Західної Європи.

Фактична пропускна спроможність — 28 млрд кубометрів на рік. Діаметр трубопроводу — 1420 мм. Загальна довжина газопроводу – 4 451 км.

Труба перетинає російсько-український кордон у районі ГВС «Суджа» (Курська область, рф). На українській ділянці газогону розташовано дев'ять компресорних станцій (Ромни, Гребінківська, Софіївка, Ставищенська, Іллінецька, Бар, Гусятин, Богородчани, Голятин). Територією України газ транспортується переважно до компресорної станції «Ужгород» на українсько-словацькому кордоні та в менших обсягах — до компресорних станцій на кордоні з Угорщиною (ГВС «Берегово») та Румунією (ГВС «Теково»).

Контекст. Нагадаємо: напередодні європейські країни досягли угоди про обмеження цін на природний газ на рівні 180 євро. Так званий механізм корекції газового ринку діятиме протягом одного року, починаючи з 15 лютого 2023 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉