Facebook Pixel

Росія перекинула в білорусь свої гіперзвукові ракети «Кинджал»: чи є загроза для України

Росія перекинула на територію білорусі свої винищувачі, які можуть нести ракети «Кинджал». Про це йдеться у звіті британської розвідки.

У Міноборони Великої Британії вважають, що в такий спосіб росія вирішила донести попередження Заходу та показати, що білорусь усе більше долучається до війни.

Quote«За дальності понад 2000 км розміщення «Кинджалів» у білорусі дає росії невелику додаткову перевагу з погляду ураження додаткових цілей на території України. Найімовірніше, вона здійснила розгортання ракет переважно для того, щоб надіслати повідомлення Заходу й представити білорусь як усе більш замішану у війну», — повідомляють у розвідці.

Британці також вважають, що в росії досить невеликий запас «Кинджалів» на озброєнні. Про це свідчить те, що рф буквально декілька разів використовувала цей тип ракет для обстрілу України.

Quote«Росія іноді запускала цю зброю під час війни в Україні, але її запаси, ймовірно, дуже обмежені», — йдеться в повідомленні.

Реакція України на розміщення російських «Кинджалів» у білорусі

Розміщення російських гіперзвукових ракет «Кинджал» у білорусі не робить їх більш небезпечними для України. Проте для Європи вони становлять потенційну небезпеку. На цьому наголосив речник Повітряних сил Юрій Ігнат.

Quote«Вплинути (на перебіг війни – The Page) може тільки зменшення кількості «Кинджалів» або їхня відсутність. Міг-31К може нести одну таку ракету, що кріпиться до фюзеляжу. Вона може загрожувати будь-якій точці України та завдати удару, на який буде важко відреагувати. Не важливо, де перебуває цей літак. Його перебування на території білорусі – загроза брязгання зброєю на адресу країн Західної Європи», — наголосив Ігнат.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉