Північнокорейські ракети KN-23, які росія активно використовує у війні проти України, стали значно небезпечнішими — тепер вони здатні маневрувати та ухилятися від систем протиповітряної оборони, зокрема Patriot. Про це розповів авіаційний експерт Анатолій Храпчинський в ефірі Київ24.
За його словами, на початку ракети KN-23 були технічно недосконалими — деякі навіть розвалювалися під час польоту. Проте внаслідок тісної співпраці інженерів з КНДР і рф ракета зазнала суттєвої модернізації. Тепер на останніх 30 км польоту — де Patriot намагається її перехопити — вона може змінювати траєкторію впродовж кількох секунд.
«Вона дійсно не може влучати чітко в ціль, бо є певні проблеми. Але може ухилятися від протиповітряної оборони. Росія ніколи не планувала влучати в ціль, її головна задача, щоб загинуло якомога більше українців», — наголосив Храпчинський.
Він зазначив, що Україні варто зосередитись не лише на посиленні Patriot, а й на розробці стратегічного протиракетного захисту — здатного знищувати ракети на висоті 100 км, де маневрування неможливе.

Окрім КНДР, до виробництва зброї для рф залучаються також Іран, Китай та Білорусь. Наприклад, Тегеран налагодив серійне виробництво дронів-камікадзе Shahed, Китай постачає мікрочипи та двигуни, а білоруський «Інтеграл» допомагає у створенні систем навігації для ракет.
Храпчинський зазначив, що росія об'єднує навколо себе вісь зла — Іран, Північну Корею, Китай, Талібан. Експерт вважає, що Сили оборони мають бити по конструкторських центрах рф, де розробляють озброєння та технології. Це сповільнить її здатність масштабувати розробки й кооперуватись з іншими країнами.
Храпчинський також розповів, що Україна запропонувала європейським партнерам долучитися до створення спільної системи стратегічного ППО. Він закликав до об'єднання зусиль для побудови єдиного оборонного альянсу, здатного протистояти новим загрозам.
Нагадаємо, що за даними CNN, близько третини балістичних ракет, які Росія використала у 2024 році для ударів по Україні, були саме північнокорейські KN-23.