Facebook Pixel

Доходи росії від нафти зросли вдвічі у червні 2024: як рф адаптується до санкцій

У червні 2024 року росія збільшила дохід від нафтової промисловості на майже 50% порівняно з 2023-м. Російські виробники адаптуються до міжнародних санкцій і отримують вищі експортні ціни на нафту. Про це пише Bloomberg.

Чому росія збільшує доходи від нафти попри санкції

У червні 2024-го росія збільшила податки від галузей видобутку, переробки та експорту нафти до 590,6 млрд рублів ($6,7 млрд) порівняно з 402,8 млрд рублів у червні 2023-го. А загальний дохід від нафти і газу зріс на 41%, до 746,6 млрд руб.

Доходи росії зросли після підвищення цін на нафту марки Urals, основного експортного бленду рф, а також через послаблення рубля. Мінфін рф у червні вираховував податки за курсом $67,37 за барель Urals порівняно з $53,50 за барель минулого року.

Водночас російська валюта за рік знецінилася на 15%, до 90,88 руб/$, через що бюджетні доходи ще збільшились.

У першому півріччі 2024-го нафтогазові доходи російського бюджету зросли більш ніж на дві третини порівняно з аналогічним періодом минулого року, до майже 5,7 трлн рублів. Цього року росія розраховує отримати від промисловості 10,99 трлн руб, свідчать дані мінфіну рф.

Які санкції проти російської нафти ввів Захід від початку великої війни

Після початку повномасштабного вторгнення країни G7 встановили обмеження ціни для нафти з росії у $60 за барель, щоб зменшити доходи кремля, проте залишити російську нафту на світовому ринку.

До санкцій G7 на доступ до західних перевезень і страхування Євросоюз додав власну заборону на імпорт більшості російської нафти та нафтопродуктів. Проте росія пристосувалася до цих обмежень і перенаправила нафтові потоки на незахідних покупців, зокрема на Індію і Китай, а також створила тіньовий флот танкерів.

Нагадаємо, у липні 2024-го росія скоротить експорт нафти через свої західні порти на 23%, або майже на 500 тис. барелів на добу (б/д) до 1,5 млн б/д. Причина в тому, що російські НПЗ збільшать перероблення сировини після ремонтів.

Подякувати 🎉