Facebook Pixel

Індія знову купує нафту у рф, яку перевозить підсанкційний «Совкомфлот»

Найбільша нафтопереробна компанія Індії Indian Oil Corp. відновила купівлю російської сирої нафти, яку доставляють танкери підсанкційного «Совкомфлоту» після того, як поставки призупинися через санкції США. Про це пише Bloomberg.

Як Індія відновлює торгівлю нафтою з росією

За даними відстеження суден Bloomberg, 25 квітня 2024 року російський танкер Vladimir Tikhonov вивантажив близько 1 млн барелів флагманської нафти рф марки Urals в індійському порту Парадіп, де компанія Indian Oil має нафтопереробний завод.

Це перший танкер російського «Совкомфлоту», який доставив нафту після того, як інше менше судно росії SCF Baltica вивантажило мазут біля міста Сікка в Індії минулого тижня.

Те, що найбільша нафтопереробна компанія Індії прийняла поставки від «Совкомфлоту» попри західні санкції, може спонукати інші нафтові компанії країни також використовувати ці танкери для закупівель нафти з рф, пише Bloomberg.

Скільки російської нафти імпортувала Індія у квітні 2024

За даними компанії Kpler, щоденний імпорт сирої нафти в Індію з росії зріс до понад 1,9 млн барелів у квітні 2024-го, що є найвищим показником з липня 2023-го. Різко зросли поставки нафти марок Urals і Sokol.

Скільки російської нафти імпортувала Індія у квітні 2024. Джерело: Bloomberg

Скільки російської нафти імпортувала Індія у квітні 2024. Джерело: Bloomberg

Водночас індійські нафтопереробники скоротили поставки з Іраку та Саудівської Аравії, другого та третього за розміром постачальників нафти в Індію.

Щонайменше п’ять танкерів «Совкомфлоту», які перевозять нафту Urals, визначили Індію як пункт призначення у травні 2024-го, свідчать дані Bloomberg.

Нагадаємо, Індія стала найбільшим імпортером російської нафти після повномасштабного вторгнення. У березні 2024 року країна відмовилась від поставок з танкерів російського «Совкомфлоту» після того, як США і G7 ввели проти нього санкції.

Проте на початку квітня 2024-го офіційні особи США під час візиту до Індії заявили, що не очікують, що країна припинить купувати російську нафту, тому що це могло б викликати шоки на нафтовому ринку. Після чого Індія почала активніше купувати нафту у рф, зокрема, й з танкерів підсанкційного «Совкомфлоту».

Подякувати 🎉