Facebook Pixel

росія стала найбільшим постачальником нафти до Індії, скоротивши частку ОПЕК до мінімуму

росія вже другий рік є основним постачальником нафти в Індію. Ринкова частка країн Близького Сходу та Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) скоротилася до історичного мінімуму у 2023-24 фінансовому році. Про це пише Reuters з посиланням на дані відстеження суден із галузевих джерел.

Скільки російської нафти імпортувала Індія

На російську нафту припадало близько 35% від загального імпорту сирої нафти в Індії (4,7 млн барелів на день) у фінансовому році до 31 березня 2024-го порівняно з приблизно 22% рік тому.

Індія імпортувала 1,64 млн барелів російської нафти у 2023-2024 фінансовому році, що на 57% більше, ніж у попередньому.

Це збільшило частку нафти з росії, Казахстану та Азербайджану, членів СНД, в імпорті Індії до 39% у 2023-24 році з 26% рік тому. Натомість частка нафти країн Близького Сходу в індійському імпорті впала з 55% до історичного мінімуму у 46%.

Індія вперше імпортувала однакову кількість нафти з країн ОПЕК і країн, що не входять до об'єднання, у 2023-2024 рр.

Імпорт нафти із Саудівської Аравії впав після підвищення офіційних цін продажу, які встановлювала державна компанія Saudi Aramco. Тоді як імпорт з південно-західної країни Кувейту також різко впав після того, як виробник перенаправив свою нафту на новий внутрішній нафтопереробний завод.

Водночас імпорт до Індії російської нафти значно зріс після того, як західні країни ввели санкції проти рф і відмовилися від її нафти після початку повномасштабного вторгнення.

Зараз Індія продовжує купувати російську нафту, незважаючи на проблеми від санкцій, які ввели, щоб скоротити нафтові доходи росії для фінансування війни.

Нагадаємо, росія є членом Організації країн-експортерів нафти. Наразі міністри ОПЕК+ планують скорочувати видобуток нафти з другої чверті 2024 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉