Facebook Pixel

В ЄС можуть заборонити доступ в соцмережі дітям до 15 років

У Європейському Союзі розгортається активна дискусія навколо підвищення вікового цензу для користування соціальними мережами. Іспанія, Франція та Греція закликають Європейську комісію якнайшвидше вжити заходів для захисту дітей в онлайн-просторі та встановити мінімальний вік для доступу до соцмереж на рівні щонайменше 15 років. Про це пише Еuractiv.

Ці країни підготували політичний документ, який буде представлений на міністерській зустрічі з цифрових питань 5 червня. У ньому йдеться про необхідність впровадження загальноєвропейської системи перевірки віку, яка дозволить ефективно обмежити доступ неповнолітніх до шкідливого контенту. На думку міністрів, саме «погано розроблені цифрові продукти та послуги» сприяють розвитку проблем зі здоров’ям у дітей, які постійно піддаються впливу контенту з тривіальними або токсичними повідомленнями.

Згідно з документом, рішенням має стати не лише контроль за віком користувачів, а й створення нових інструментів для батьків — таких як розширені функції батьківського контролю та обмеження доступу до платформ для дорослих. У цьому напрямку вже триває робота: Єврокомісія готує спеціальний додаток для перевірки віку, який має діяти до введення цифрових гаманців ЄС наприкінці 2026 року. Країни-ініціатори наголошують, що додаток має підтримувати не лише перевірку віку, а й контроль за використанням певних застосунків.

Особливої уваги набуває концепція «цифрової повноліття» — вікової межі, до якої дітям буде заборонено користуватися соціальними мережами. Франція та Греція вже відкрито підтримали встановлення цієї межі на рівні 15 років, тоді як Іспанія закликає до ширшого обговорення цього питання в межах усього ЄС.

Кожна з країн водночас рухається і в національному напрямку. Франція та Іспанія вже впроваджують обов’язкову вікову перевірку для сайтів з контентом для дорослих. А в Греції запрацював так званий «Дитячий гаманець» — цифровий інструмент для підтвердження віку користувача.

Минулого тижня Єврокомісія також представила проєкт рекомендацій щодо захисту неповнолітніх в межах Закону про цифрові послуги (DSA). У ньому передбачено обов’язкове впровадження перевірки віку на платформах, щоб обмежити вплив неприйнятного та порнографічного контенту на дітей. До кінця літа Комісія планує опублікувати фінальну версію цих рекомендацій, і країни ЄС наполягають на тому, щоб їхня позиція була врахована.

Реформа, ініційована Іспанією, Францією та Грецією, може стати першим кроком до масштабних змін у цифровій політиці Євросоюзу.

Подякувати 🎉