Нові санкції США проти росії можуть обмежити експорт російської нафти до її найбільшого покупця, Індії. Також обмеження ускладнять індійським нафтопереробникам можливість укладати річні угоди з рф. Про це пише Reuters з посиланням на власні джерела.
«Індійські нафтопереробники стурбовані останніми санкціями, які перешкоджають отримання суден для російської нафти та можуть призвести до зростання цін на транспортування. Це може зменшити знижки на нафту, яку індійці купують у трейдерів і російських компаній», – повідомляють джерела Reuters.
За даними агентства, «Роснефть» запропонувала знижку у $3-3,50 за барель, що дорівнює цінам у ОАЕ. Це дорожче, ніж поточна угода провідного нафтопереробника Indian Oil з рф, яка завершується 31 березня 2024-го, і має знижку у $8-9 до котирувань Дубая на вартість нафти та її транспортування.
«Нафтопереробники Індії вважають запропоновану знижку незначною, враховуючи невизначеність від санкцій. Індійські державні нафтопереробні підприємства не планують купувати сиру нафту марки Sokol через проблеми з оплатою», – додали джерела.
Джерело в індійському уряді повідомило Reuters, що Індія продовжить купувати російську нафту, лише якщо рф продаватиме її дешевше верхньої межі ціни на несанкційних суднах.
Що відомо про нові санкції США проти рф, націлені на російську нафту
25 лютого 2024-го Сполучені Штати запровадили нові санкції проти рф.
Санкції націлені на провідну російську танкерну групу «Совкомфлот», яку США звинуватили у порушенні обмеження цін G7 на російську нафту. Також Штати запровадили обмеження для 14 танкерів сирої нафти, прив'язаних до «Совкомфлоту».
Нагадаємо, у 2023 році росія стала найбільшим постачальником нафти в Індію. Країна імпортувала близько 1,66 млн барелів російської нафти на день порівняно із середніми показником у 652 тис барелів на день у 2022-му.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства