Facebook Pixel

Чи збирається Raiffeisen нарешті вийти з російського ринку

США та Європейський центральний банк (ЄБЦ) кілька місяців активно тиснуть на австрійський Raiffeisen Bank International (RBI), щоб той пришвидшив вихід з росії, навіть після того, як банк відмовився від угоди з підсанкційним російським олігархом Олегом Дерипаскою. Чому RBI не боїться погроз Заходу, The Page переказує текст Reuters.

Чому Raiffeisen Bank International не поспішає покидати росію

Raiffeisen Bank International – найбільший західний банк, що досі працює в росії. У грудні 2023-го стало відомо про те, що банк планує угоду про купівлю будівельної компанії Strabag, яку пов’язують із підсанкційним російським олігархом Олегом Дерипаскою. США, а пізніше уряд Австрії, закликали банк відмовитися від угоди.

Дерипаска сказав, що реакція США на угоду була «безглуздою», а представник бізнесмена повторив, що «на даний момент Дерипаска не мав жодного інтересу до Strabag».

8 травня 2024 року США надіслали письмовий ультиматум до ЄЦБ, наглядового органу Raiffeisen, та до уряду Австрії, щоб банк скасував угоду. За кілька годин RBI виконав прохання Штатів, відмовившись від угоди. Проте ця ситуація посилила недовіру до австрійського кредитного органу.

Quote«Райффайзен і Австрія граються з вогнем. Подобається нам це чи ні, але у Америки є «батіг», – сказала Ніна Томазеллі, австрійська депутатка від партії «Зелених».

Зараз США та ЄЦБ продовжують тиск на Raiffeisen, щоб той послабив зв’язки з росією, оскільки його діяльність заважає Заходу посилювати санкції проти банківського сектору рф. Зокрема, США погрожують відключити банк від доларової системи.

Quote«Влада США усвідомлює наслідки, які такий крок матиме для Raiffeisen, а також для ширшої фінансової системи, і діє обережно», – сказало одне з джерел Reuters.

Raiffeisen заявив, що банк скоротив обсяг кредитів і платежів у росії і вживає заходів, щоб скоротити депозити для росіян, з яких він має €14 млрд. Водночас заяв про остаточний вихід з росії не було.

Для Raiffeisen Bank International росія стала одним з найбільших джерел доходу після початку великої війни. У перші три місяці 2024-го прибутки російського Raiffeisen склали половину доходів групи, оскільки комісії за платежі за кордон різко зросли.

Quote«Замість того, щоб відступити від росії, Raiffeisen витратив більше двох років на пошуки лазівок і прогалин, щоб вивести свої гроші», – сказала Томазеллі.

Зараз Raiffeisen Bank International в росії має близько 2600 корпоративних клієнтів, 4 млн власників рахунків і 10 тис. співробітників. У квітні 2024 року видання Financial Times писало, що BRI активно набирає персонал.

Подякувати 🎉