Казначейство США письмово попередило Raiffeisen Bank International (RBI), що може обмежити доступ банку до фінансової системи США через зв’язки з росією. Про це пише Reuters з посиланням на власні джерела.
Чому США можуть заблокувати доступ Raiffeisen Bank International до доларової системи
6 травня 2024 року заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо надіслав листа до Raiffeisen Bank International. У ньому він закликав банк відмовитись від угоди на 1,5 млрд з підсанкційним російським олігархом Олегом Дерипаскою.
Raiffeisen скасував угоду з Дерипаскою, проте Мінфін США все ще стурбований, що банк досі працює на російському ринку. Тепер США можуть накласти на банк санкції, заблокувавши доступ до американської фінансової системи, повідомили джерела Reuters.
Це попередження США є найсильнішим для найбільшого західного банку в росії. Вашингтон розчарований діяльність RBI навіть після того, як банк скасував угоду з Дерипаскою, пише Reuters.
Що відомо про роботу Raiffeisen Bank International у росії
Raiffeisen Bank International – найбільший західний банк, який все ще працює в росії. Російські клієнти досі можуть відправити євро або долари за кордон через RBI.
«RBI суттєво скоротив діяльність у росії та вжив широких заходів, щоб пом’якшити ризики від санкцій. Банк продовжить працювати над закриттям своєї російської дочірньої компанії», – заявив речник Raiffeisen.
Водночас у США кажуть, що банк не дотримується обіцянок, щоб скоротити свій російський бізнес. Це може поставити під загрозу національну безпеку США, сказав Адейемо.
Зараз Raiffeisen Bank International в росії має близько 2600 корпоративних клієнтів, 4 млн власників рахунків і 10 тис. співробітників. У квітні 2024-го видання Financial Times написало, що BRI активно набирає персонал.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства