Facebook Pixel

Raiffeisen в рф активно набирає персонал

Raiffeisen в рф активно набирає персонал — додати табличку з іншими банками, що виходять

Raiffeisen в рф активно набирає персонал — додати табличку з іншими банками, що виходять

Австрійський Raiffeisen Bank International нещодавно опублікував десятки оголошень про вакансії в росії, вказуючи на амбітні плани розвитку в країні, що явно суперечить його офіційній обіцянці вийти з ринку. Про це пише Financial Times.

Журналісти видання знайшли пропозиції серед понад 2400 оголошень про роботу, розміщених у росії австрійським кредитором з грудня, з яких майже 1500 стосуються посад менеджерів з продажу та обслуговування клієнтів.

В одному з оголошень про вакансію, опублікованому підрозділом банку для середнього бізнесу в росії, йдеться про те, що «основні цілі — багаторазове розширення активної клієнтської бази і стабільне двозначне зростання доходів».

Райффайзен «шукає клієнтського менеджера, який буде залучати клієнтів», — йдеться в іншій пропозиції від підрозділу, орієнтованого на малий бізнес у росії. Інший зазначає, що компанія «активно розширює базу корпоративних клієнтів» для зарплатних послуг.

Схоже, що оголошення суперечать неодноразовим заявам Raiffeisen про те, що він має намір скоротити та продати свій бізнес у рф після рішення президента путіна розпочати повномасштабне вторгнення в Україну. Через два роки банк є західним кредитором із найбільшим обсягом операцій в росії. Він перебуває під пильною увагою посадових осіб Міністерства фінансів США, і на нього тисне Європейський центральний банк, щоб вийти з рф.

Дані FT спонукали виконавчого директора Йоганна Штробля розпорядитися про негайне розслідування.

Згідно зі звітом, наданим Штроблю правлінням російської дочірньої компанії банку, реклама була опублікована з використанням шаблонної інформації про банк та його амбіції в росії, яка помилково не оновлювалася до початку вторгнення в Україну.

Quote«Зменшення російського бізнесу продовжиться у 2024 році. Raiffeisen продовжив роботу над можливою транзакцією, продажем або виділенням, що призведе до деконсолідації Райффайзенбанку росія з групи. Реклама не відображає заходів, вжитих RBI для скорочення свого російського бізнесу, а також не відповідає майбутнім планам для російського бізнесу», — йдеться у заяві Raiffeisen.

Керівник вищої ланки Raiffeisen в Австрії сказав, що реклама була «дуже незручною» і викликала панічну реакцію, щоб її видалити та терміново переписати.

Керівники Raiffeisen підкреслили, що вони перебувають у непевній, але неминучій ситуації: прибутки, отримані в росії, не можуть бути повернуті на батьківщину, а будь-який продаж їхнього бізнесу потребуватиме схвалення кремля. В той же час банку потрібно підтримувати функціональність свого бізнесу в росії, щоб залучити покупця, водночас не підтримуючи відкрито економіку рф під час війни.

Raiffeisen скоротив кредитування в рф та має намір продовжувати це робити: його кредитний портфель зменшився на 56 відсотків з початку 2022 року. Він також припинив усі кореспондентські відносини з іншими російськими банками.

Персонал іноземних банків

Персонал іноземних банків

Але серед європейських банків, які все ще працюють у росії та розкривають кількість співробітників, Raiffeisen є єдиним, який збільшив місцеву кількість співробітників за той же період — на 6,6 відсотка, до 9942 співробітників станом на грудень 2023 року. Для порівняння, UniCredit, другий за величиною western bank у росії, на кінець 2023 року налічував 3171 співробітника порівняно з 4383 двома роками раніше.

Керівник вищої ланки конкуруючого європейського банку, який працює в росії, сказав, що Raiffeisen перебирає своїх співробітників у країні за різними посадами та напрямами діяльності.

У кількох онлайн-оголошеннях про роботу зазначено, що банк дотримується стратегії зростання в росії.

Quote«Щоб продовжувати розвиватися, нам потрібна сильна та згуртована команда», — йдеться в пропозиції про роботу керівника відділення.

Інший, для роботи в регіональній команді роздрібної торгівлі, каже, що йому потрібен хтось, щоб «розширити клієнтську базу, залучити нових клієнтів; збільшити потік клієнтів», а ще один вказує на план «виростити активну клієнтську базу в основних продуктових сферах ринків капіталу».

Райффайзен зазначив, що велика кількість вакансій пов’язана з проблемами утримання співробітників. Банк має виплачувати завищені зарплати та премії, щоб утримати торговельний персонал, який зараз не працює, але який, за його словами, потрібен, щоб мати можливість продати бізнес. За його словами, ринок таких кадрів у росії був конкурентним.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉