Facebook Pixel

Байдена критикують за повільний рух Abrams в Україну, а Папа Франциск закликає до «творчого миру»

Танки Abrams для України, дзвінок Сі та німецький двигун у Shahed-136: головні новини

Танки Abrams для України, дзвінок Сі та німецький двигун у Shahed-136: головні новини

У Сенаті США адміністрацію Джо Байдена розкритикували за повільні темпи постачання Україні танків Abrams, США ввели санкції проти ФСБ рф і спецслужб Ірану, а дзвінок Сі Цзіньпіна Володимиру Зеленському назвали спробою перекрити негатив від заяви посла Китаю у Франції.

Тим часом Папа Римський Франциск прибув до Угорщини, де закликав Європу до «творчих зусиль» із досягнення миру в Україні, а в іранських дронах Shahed-136, які атакують Україну, виявили західну технологію.

The Page пропонує дайджест західних медіа, яким завершується робочий тиждень 24 — 28 квітня.


Байдена розкритикували за зволікання з постачанням Abrams Україні

У четвер, 27 квітня, у Сенаті США президента Джо Байдена та його військових радників розкритикували за надто повільні темпи постачання Україні танків Abrams, пише The Washington Post.

Сенатори Том Коттон (Республіканська партія) і Ангус Кінг (незалежний) висловили розчарування генералу Крістоферу Каволі, який як голова Європейського командування Збройних сил США контролює більшу частину зусиль Пентагону з навчання та оснащення української армії.

Ангус Кінг: Україна не має достатньо вогневої потужності. Фото: Wikipedia

Ангус Кінг: Україна не має достатньо вогневої потужності. Фото: Wikipedia

Кінг сказав генералу, що він стурбований тим, що Україна не матиме достатньо вогневої потужності, щоб протистояти російським військам цього літа, і що американські танки мають бути розміщені в Польщі зараз, щоб українські сили могли використати їх, щойно завершать навчання, яке розпочнеться в травні в Німеччині.

Quote«Цей контрнаступ, про який усі говорять, — це найтриваліший замах для удару у світовій історії, — заявив Кінг. — Це буде позиційна війна, і в ній буде залучено танки.

На його думку, якщо «Абрамси» не прибудуть на поле бою до серпня або вересня 2023 року, може бути запізно.

Каволі повідомив, що він ще не передав графік доставлення танків зі США до Європи, оскільки не було визначено ані «точне джерело» їхнього отримання, ані точні строки.

Том Коттон: США постійно зволікають із зброєю для України. Фото: Wikipedia

Том Коттон: США постійно зволікають із зброєю для України. Фото: Wikipedia

Коттон, утім, вважає, що адміністрація Джо Байдена могла б поставити танки швидше, якби президент мав політичну волю:

Quote«Я думаю, що це відображає політичне рішення зволікати з тим, що ми постачаємо в Україну. Це просто повторювана історія, яку ми бачимо знову й знову протягом цієї війни».

Пентагон заперечив припущення про те, що постачання танків відбуваються повільно. Союзники вже надали Україні значну бойову спроможність, підкреслив речник Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер, маючи на увазі понад 230 танків, понад 1 150 броньованих машин і боєприпаси для підтримки створення 9 нових бронетанкових бригад.

США ввели санкції проти ФСБ: із чим це повʼязано

США запровадили санкції проти ФСБ

США запровадили санкції проти ФСБ

У четвер адміністрація Джо Байдена наклала санкції на ФСБ рф за її роль у затриманні американців, як-от Еван Гершкович, репортер Wall Street Journal, якого росіяни звинувачують у шпигунстві, пише The New York Times.

Адміністрація також оголосила про санкції проти розвідувальних служб Ірану та чотирьох високопоставлених іранських чиновників, які, за словами адміністрації, брали участь у схемі утримання американців і громадян інших країн у заручниках.

Ці дії є першою спробою уряду США офіційно покарати іноземні уряди за захоплення американців, намагаючись перекрити їм доступ до міжнародної фінансової системи. У заяві в четвер президент Байден закликав обидві країни негайно відпустити заручників.

Але посадовці адміністрації визнали, що санкції було розроблено насамперед як спосіб надіслати повідомлення про несхвалення дій росії та Ірану. Вони натякнули, що санкції можуть стати розмінною монетою в майбутніх переговорах щодо звільнення Гершковича чи інших затриманих американців.

Quote«Кінцева мета санкцій — не покарати, а викликати позитивні зміни в поведінці», — йдеться в заяві Міністерства фінансів США.

Окрім Гершковича, Росія тримає під вартою інших американців, зокрема Пола Велана, колишнього морського піхотинця США, ув’язненого у 2018 році за звинуваченнями в шпигунстві, та Марка Фогеля, засудженого до 14 років колонії суворого режиму за зберігання невеликої кількості медичної марихуани.

Дзвінок Сі Зеленському: спроба залагодити конфлікт через посла?

Чому Сі телефонував Зеленському. Фото: Getty Images

Чому Сі телефонував Зеленському. Фото: Getty Images

Довгоочікувану телефонну розмову між Сі Цзіньпіном і Володимиром Зеленським сприйняли з обережним оптимізмом, але експерти з Китаю говорять, що його метою могло бути подолання негативних наслідків заяви китайського посла у Франції, повідомляє The Guardian.

Посол Лу Шає викликав обурення усієї Європи, коли заперечив суверенітет колишніх радянських республік, заявивши, що вони «не мають ефективного статусу».

Ці коментарі були різко засуджені, кілька європейських країн викликали представників Китаю для висловлення протесту, а політики припустили, що це продемонструвало ненадійність Пекіна як нейтральної сторони у війні в Україні.

Китайські чиновники швидко заявили, що Лу висловлював лише особисту думку, яка не є офіційною позицією Пекіна.

Експерт з українсько-китайських відносин київського Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Юрій Пойта не виключає, що дзвінок Сі Зеленському був терміновою спробою «дешево створити видимість конструктивності».

Сі міг телефонувати Зе через контрнаступ. Фото: ОП

Сі міг телефонувати Зе через контрнаступ. Фото: ОП

Однак не виключено також, що Сі вирішив зателефонувати, оскільки Україна готує контрнаступ, а після нього можуть початися переговори з рф, зазначив він:

Quote«Тому Китай зараз намагається створити можливість для проведення переговорів за його участю, що, не виключено, дасть змогу вплинути на їхні результати».

«Безглузда воєнна істерія»: як Франциск в Угорщині закликав до миру в Україні

Що Франциск в Угорщині заявив про війну в Україні. Фото: Getty Images

Що Франциск в Угорщині заявив про війну в Україні. Фото: Getty Images

У п’ятницю Папа Римський Франциск розпочав візит до Угорщини, пише Reuters.

Виступаючи перед лідерами держави, зокрема прем’єр-міністром Віктором Орбаном, понтифік попередив про небезпеку зростання націоналізму у Європі та закликав відмовитися від «зосереджених на собі форм популізму» та винятково націоналістичних інтересів.

Франциск закликав повернутися до «європейської душі», яку передбачили фундатори сучасної Європи після Другої світової війни, сказавши, що нації мають «дивитися за межі національних кордонів».

Виступаючи в день, коли росія здійснила першу масовану ракетну атаку на Україну за 50 днів, Франциск звернувся із черговим закликом припинити війну, закликавши до «творчих зусиль для досягнення миру», щоб заглушити «солістів війни».

За словами Орбана, Угорщина та Ватикан є єдиними європейськими державами, які можна назвати прихильниками миру.

Як повідомляє BBC, газета Magyar Nemzet, рупор угорської владної партії «Фідес», заявила в четвер:

Quote«З Рима Папа Франциск ясно бачить цю несправедливу боротьбу та безглузду воєнну істерію».

Німецькі двигуни в Shahed-136 і чеські запчастини в іранських ракетах

БПЛА Shahed-136 побудовані на німецькій технології. Фото: Wikipedia

БПЛА Shahed-136 побудовані на німецькій технології. Фото: Wikipedia

Нове дослідження показало, як Іран використовує західні технології, допомагаючи росії атакувати українські міста, повідомляє CNN.

Conflict Armament Research (CAR), британська організація, яка досліджує компоненти зброї, встановила, що безпілотники Shahed-136, продані росії Іраном, оснащені двигуном на основі німецької технології, незаконно придбаної Іраном майже 20 років тому.

З листопада минулого року до березня 2023 року ЦАР вдалося перевірити компоненти 20 безпілотників і боєприпасів іранського виробництва в Україні. Було підтверджено, що двигун у Shahed-136 був створений іранською компанією під назвою Oje Parvaz Mado Nafar, відомою як Mado, на основі двигунів німецького виробника Limbach Flugmotoren, якими Іран незаконно заволодів у 2006 році.

З-поміж інших західних компонентів, придбаних і скопійованих Іраном, є частини ракет чеського виробництва. У звіті експертів ООН 2020 року зазначається, що двигун іранських ракет Quds-1 «був «неліцензійною копією реактивного двигуна TJ-100, виготовленого PBS Velká Bíteš» у Чехії.

Таймур Хан, аналітик CAR, вважає, що «з огляду на той факт, що Росія захоплює на полі бою складну західну зброю, як-от протитанкові ракети Javelin, і що між двома країнами посилюється військова співпраця, я вважаю, що вони, ймовірно, співпрацюватимуть над копіюванням систем цих типів».

Подякувати 🎉