Аналітики «OLX Нерухомість» дослідили динаміку вартості та рівня зацікавленості у довгостроковій оренді однокімнатних квартир у Києві та його околицях за останні 12 місяців.
Найбільше зростання у % — не на Печерську
Шевченківський район Києва зафіксував найвідчутніше зростання орендної вартості однокімнатних квартир — на 33%, до 24 тисяч гривень. Помітне підвищення цін також спостерігалося в інших районах столиці, зокрема у таких:
- Голосіївський +27% до 19 тис. гривень;
- Святошинський +30% до 13 тис. гривень;
- Печерський +25% до 37,3 тис. гривень;
- Подільський +21% до 17 тис. гривень.
У Дніпровському районі Києва медіанна орендна ставка на однокімнатні квартири зросла на 18% — до 13 тисяч гривень. Схоже підвищення, на рівні 15%, зафіксували у Дарницькому та Солом’янському районах — тут також встановився показник у 13 тисяч гривень. У Деснянському районі ціни зросли на 12%, сягнувши 9 тисяч гривень, а в Дніпровському — це ж саме зростання підтвердило оновлену межу в 13 тисяч гривень.
Що стосується передмість, то тут також зафіксовано суттєве подорожчання оренди. Найбільший стрибок — у Вишневому: +33%, до 12 тисяч гривень. У Бучі та Вишгороді ціни зросли на 25% — до 10 тисяч гривень. Ірпінь, Крюківщина та Петропавлівська Борщагівка продемонстрували приріст у 20%, довівши середню вартість оренди до 12 тисяч гривень.
Попит знижується, окрім поодиноких винятків
Попри зростання вартості оренди, інтерес до оголошень про довгострокову оренду однокімнатного житла у більшості районів Києва помітно знизився. Лише Подільський район зафіксував зростання кількості відгуків на 15%, а в Дарницькому районі цей показник піднявся на скромні 3%. Водночас у низці районів столиці спостерігалося найгостріше падіння рівня зацікавленості, зокрема:
- Печерський -42%;
- Дніпровський -28%;
- Оболонський -20%;
- Святошинський та Соломʼянський -19%.
У передмісті Києва, за виключенням Бучі та Вишгорода, де кількість відгуків на оголошення про довгострокову оренду зросла на 34% та 8% відповідно, значне падіння відбулось у:
- Петропавлівській Борщагівці -45%;
- Броварах -33%
- Крюківщині -22%
- Софіївській Борщагівці -17%.
У Києві зростають ціни на довгострокову оренду житла навіть у спальних районах, проте загальний попит знижується. Менша активність орендарів може свідчити про перенасичення ринку або завищені цінові очікування власників квартир. Натомість передмістя з розвиненою інфраструктурою може стати привабливою альтернативою, пропонуючи новіше житло за нижчою ціною.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також