Facebook Pixel

Як Китай порушує санкції США та чому у Twitter активізувалася пропаганда Путіна

Як китай порушує санкції США, а Маск знищив антипропаганду у Twitter: головні новини

Як китай порушує санкції США, а Маск знищив антипропаганду у Twitter: головні новини

Росія втратила настільки значні сили в Україні, що їй знадобляться роки на відновлення сил спецпризначення у своїй армії. Тим часом Німеччина висловилася щодо допомоги США в разі нападу Китаю на Тайвань, а Сербія запевнила, що не постачає зброю ні Україні, ні рф.

Китайській компанії загрожують санкції США за імпорт продукції з окупованого Донбасу, а у Twitter не залишилося людей, які б боролися з пропагандою та фейками рф.

The Page пропонує дайджест західних медіа, яким завершується робочий тиждень 10 — 14 квітня 2023 року.


На відновлення сил спецпризначення росії знадобиться 10 років

Українська армія майже винищила російські сили спецпризначення. Фото: Getty Images

Українська армія майже винищила російські сили спецпризначення. Фото: Getty Images

Згідно із секретними оцінками США, отриманими The Washington Post, російські сили спецпризначення зазнали важких втрат в Україні й потребують років для відновлення.

Ця інформація була отримана з конфіденційних матеріалів, які просочилися в інтернет через платформу обміну повідомленнями Discord.

Зазвичай спецпризначенцям доручають різного роду таємні місії з високим ризиком, як-от наказ захопити президента України Володимира Зеленського. Але коли у 2022 році Москва розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, російські командири, які скептично ставилися до вишколу звичайних військових, масово кидали в бій елітні сили.

Це призвело до швидкого виснаження підрозділів російських спецпризначенців, серйозно обмеживши здатність Москви проводити таємні операції не лише в Україні, але й в інших частинах світу, де діють російські війська.

Знищення цих підрозділів видно на супутникових знімках, що містилися з-поміж конфіденційних матеріалів. Згідно з ними, 22-га та дві інші бригади спеціального призначення втратили від 90 до 95% особового складу. Оскільки спецпризначенці потребують щонайменше 4 років спеціалізованої підготовки, американські посадовці припускають, що Москві може знадобитися цілих 10 років, щоб відновити ці підрозділи.

Оцінки уряду США узгоджуються зі спостереженнями аналітиків. За словами військового експерта й старшого наукового співробітника Дослідницького інституту зовнішньої політики Роба Лі, оскільки російська мотострілецька піхота виявилася неефективною, командири намагалися компенсувати це, висунувши елітні повітряно-десантні підрозділи, морську піхоту та спецпризначенців на фронт.

Це призвело до втрати найкраще підготовлених бійців від початку вторгнення до минулої осені, унаслідок чого спроможність росії збирати розвіддані значно зменшилася.

Quote«Це вплинуло на перебіг війни, адже росія втратила всі ці ключові можливості, які вона не могла легко замінити — як обладнання, так і таланти. Це вплинуло на те, що вони можуть і не можуть робити», — стверджує Лі.

Німеччина прокоментувала ризики нападу Китаю на Тайвань

Бербок зайняла іншу позицію щодо Китаю, аніж Макрон. Фото: Getty Images

Бербок зайняла іншу позицію щодо Китаю, аніж Макрон. Фото: Getty Images

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 13 квітня значно віддалила Берлін від спірних зауважень президента Франції Емманюеля Макрона щодо допомоги Європи США в разі нападу Китаю на Тайвань, пише Politico.

У минулі вихідні Макрон заявив, що Європа має триматися незалежного курсу щодо Тайваню, не діючи як «послідовник» США й не втручаючись у кризи, які її не стосуються. Його слова викликали особливе занепокоєння з-поміж тих, хто вважає США ключовим союзником Європи у сфері безпеки.

Виступаючи під час візиту до Китаю, Бербок сказала, що ЄС «не може бути байдужим» до напруженості навколо Тайваню, водночас підкресливши, що тісне співробітництво з партнерами зі спільними цінностями, як-от США, є вирішальним, «коли ми стикаємося із загрозами власній безпеці», наприклад із рф.

Quote«Зараз ми бачимо, наскільки важливо мати партнерів у всьому світі, які поділяють наші цінності, які на нашому боці. Ось чому для нас це так важливо, оскільки ми вразливі — як Німеччина та як ЄС,— тому ми не маємо бути байдужими до напруженості в Тайванській протоці», – сказала Бербок у Тяньцзіні, де вона розпочала триденну поїздку до Китаю.

Вона також підкреслила, що вільний доступ до Тайванської протоки також відповідає економічним інтересам ЄС, адже через цей регіон проходить 50% світової торгівлі, зокрема, 70% напівпровідників, що виробляються у світі.

Водночас Бербок уникала прямого зіткнення з Парижем, підкресливши, що позиції щодо Китаю можуть різнитися, проте координація між Німеччиною та Францією на спільному внутрішньому ринку залишається тісною.

Сербія заперечує постачання зброї Україні

Вучич заперечив постачання зброї Києву. Фото: Getty Images

Вучич заперечив постачання зброї Києву. Фото: Getty Images

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що його країна не продавала й не продаватиме зброю Україні після витоку секретного звіту Пентагону, який стверджує, що Белград погодився надати зброю Києву, пише The Guardian.

Він додав, що балканська країна, традиційний союзник росії, також «не надсилала й не надсилатиме» боєприпаси ані Україні, ані росії.

Quote«Немає документа, де було б написано щось подібне».

У середу агентство Reuters повідомило, що, згідно із секретним документом Пентагону, Сербія «погодилася постачати зброю Києву або вже надіслала її».

Сербський міністр оборони Мілош Вуцевіч швидко заперечив це, заявивши, що його країна «не продавала й не продаватиме зброю ані Україні, ані росії».

Quote«Хтось, очевидно, має на меті втягнути Сербію в цей конфлікт, але ми послідовно дотримуємося нашої політики», — сказав він.

Окрім Білорусі, Сербія є єдиною європейською державою, яка не приєдналася до санкцій Заходу проти Москви, хоча й підтримала кілька резолюцій ООН із засудженням росії через її вторгнення в Україну.

Китайська компанія імпортувала мідь з окупованих територій України

Китай імпортував мідь з окупованого заводу у Дебальцевому. Фото: Unsplash

Китай імпортував мідь з окупованого заводу у Дебальцевому. Фото: Unsplash

Китайська компанія закупала зливки мідного сплаву на заводі на окупованій росією території України, повідомляє Reuters із посиланням на дані російської митниці.

Зокрема, китайська фірма Quzhou Nova купила щонайменше 3 220 тонн мідного сплаву в зливках на загальну суму $7,4 млн у Дебальцевського заводу металургійного машинобудування в період із 8 жовтня 2022 року до 24 березня 2023 року. Відвантаження мідного сплаву із заводу здійснювалися через порт Новоросійськ на півдні росії.

Китай не вводив жодних обмежень на торгівлю з рф, але США погрожували внести в чорний список компанії по всьому світу за порушення санкцій і застерегли Пекін від постачання Москві товарів, заборонених експортними правилами США.

Quzhou Nova повідомила Reuters, що не займається імпортом і експортом, пов’язаним із торгівлею мідним сплавом у зливках, а також заявила, що їй «важко зрозуміти документ, оскільки він не має печатки та підпису», хоча база митних даних, що збирає інформацію про всі відправлення по всьому світу, ніколи не відображає печаток або підписів на своїй інформації.

Анонімне джерело на Дебальцевському комбінаті повідомило, що на території комбінату є цех кольорової металургії, але відмовилося коментувати питання про постачання мідного сплаву в Китай, посилаючись на «комерційну таємницю».

Санкції США, запроваджені 21 лютого 2022 року, забороняють імпорт США з так званих «ДНР» і «ЛНР» або експорт до них. Отже, китайські компанії ризикують потрапити до західних чорних списків.

Державний департамент США вже сказав, що стурбований угодою Китаю з Кремлем.

Quote«Ми попереджали КНР, що допомога військовим зусиллям росії матиме серйозні наслідки. Ми без вагань діятимемо проти організацій, включно з фірмами з КНР, які допомагають рф вести війну проти України або допомагають росії обходити санкції».

Маск розпустив команду, що боролася з пропагандою Путіна у Twitter

Маск знищив боротьбу з пропагандою та фейками рф у Twitter. Фото: Getty Images

Маск знищив боротьбу з пропагандою та фейками рф у Twitter. Фото: Getty Images

Сотні поширювачів російської та китайської державної пропаганди діють у Twitter після того, як Ілон Маск знищив команду, яка боролася із цими мережами, повідомляє BBC.

Цей підрозділ займався боротьбою з «інформаційними операціями» — скоординованими кампаніями таких країн, як-от росія, Китай та Іран, спрямованими на вплив на громадську думку та підрив демократії. Більшість із цих фахівців звільнилися або були звільнені, що залишило платформу вразливою для іноземних маніпуляцій.

Quote«Увесь людський складник було знищено. Усе, що залишилося у Twitter, — це автоматизовані системи виявлення», — сказав колишній співробітник.

Зараз у Twitter активізувалася нова група російських тролів. Вона підтримує війну Володимира Путіна в Україні, висміює Київ і Захід, атакує незалежні російськомовні видання, зокрема російську службу BBC. Багато облікових записів цих тролів заблоковано, але десятки все ще активні.

У 2018 році ФБР заявило, що підроблені облікові записи, які видають себе за справжніх американців, відіграли центральну роль у спробах росії втрутитися у вибори 2016 року. Саме тоді Twitter і Facebook почали наймати спеціалістів з «інформаційних операцій».

Хоча Twitter мав невеликий бюджет, як порівняти з Facebook, він створив дієву команду людей із досвідом роботи в галузі кібербезпеки, журналістики, державних установ і неурядових організацій.

Один колишній співробітник цього відділу говорить, що пішов у відставку, тому що його команда не вписувалася у «Твіттер 2.0», який створював Маск.

Quote«Наша роль полягала в тому, щоб допомогти зробити використання Twitter максимально безпечним. І не було відчуття, що це й надалі буде пріоритетом».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉