Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Болгарія та Сербія запустили будівництво газогону, що дасть змогу зменшити енергозалежність від рф

У середу, 1 лютого, президенти Болгарії та Сербії Румен Радєв і Александр Вучич заклали перший камінь на будівництві газогону, що дасть змогу зменшити залежність країн від постачання блакитного палива з рф.

Церемонія запуску будівництва відбулася в болгарському місті Костинброд. Лідери двох країн зустрілися в місці, де збудують один кінець 170-кілометрової гілки. 109 км цієї гілки газогону проходитимуть через Сербію.

Газогін матиме пропускну спроможність 1,8 млрд кубометрів газу на рік. Ним газ з Азербайджану постачатимуть до Західної Європи. Крім того, газогін надасть Сербії доступ до скрапленого природного газу, що надходить із портів у Греції.

На церемонії запуску будівництва газогону була присутня європейська комісарка з енергетики Кадрі Сімсон.

Проєкт будівництва газогону коштує 85,5 млн євро. 25 млн євро надасть Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), ще 49,6 млн євро — ЄС у вигляді співфінансування. Решту коштів надасть Сербія.

Газогін є частиною ініціативи ЄС «Південний газовий коридор» зі зниження залежності від газу з рф. Газ здебільшого надходитиме з родовища Шах-Деніз, розташованого в Каспійському морі на території Азербайджану.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉