Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Європа й досі надто залежить від російського газу: імпорт морем сягнув рекордних обсягів

Імпорт російського газу морем в в Європу досяг рекордного рівня. Фото: novynarnia.com

Імпорт російського газу морем в в Європу досяг рекордного рівня. Фото: novynarnia.com

Європа імпортує рекордну кількість російського зрідженого газу попри те, що потік трубопроводами майже припинився. Усе це свідчить про те, що європейським країнам не вдалося повністю позбутися залежності від російських енергоресурсів. Про це пише The Financial Times.

Імпорт російського зрідженого природного газу, який зазвичай транспортується великими танкерами, зріс більш як на 40% у період із січня до жовтня цього року (порівняно з тим самим періодом 2021 року), хоча Європа й говорила, що відмовиться від газу з рф. Проте поки що це зробити не вдалося.

Російський зріджений природний газ становив 16% європейського морського імпорту за січень — жовтень 2022 року. Загалом Європа імпортувала морем менше російського газу, ніж трубопроводами: 17,8 млрд кубометрів і 62,1 млрд кубометрів відповідно. Майже весь цей газ йшов у Францію, Бельгію, Іспанію та Нідерланди. Тобто регіон і досі дуже залежить від енергоресурсів із рф і є вразливим до російського шантажу.

Як газ може стати причиною нового шантажу рф

Як наголошують експерти, одного разу росія може вирішити повністю припинити продавати Європі зріджений газ, через що вона буде змушена шукати його на спотовому ринку за зовсім іншою ціною.

Крім того, російський режим заради шантажу Європи може почати перенаправляти вантажі до країн, які відчувають брак зрідженого природного газу, зокрема, у Бангладеш і Пакистан.

Саме через те, що зріджений газ є таким важливим для Європи, вона так і не запровадила санкції щодо російського газу. Кремль скористався цим, поступово скорочуючи потік трубопроводами після вторгнення в Україну, підвищуючи ціни та посилюючи кризу вартості життя на всьому континенті. Так, потік газу газопроводом «Ямал», який пролягає через Польщу, було припинено з травня, а влітку рф припинила постачання газу «Північним потоком — 1» до Німеччини.

Як свідчать дані аналітичного центру Bruegel, постачання російського газу трубопроводами скоротилося майже на 80%, якщо порівняти з аналогічним періодом 2021 року.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини