Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

На росії передумали скорочувати постачання газу в Молдову через «осілий» в Україні обсяг

Газпром не буде знижувати подачу газу в Молдову. Фото: moldovagaz.md

Газпром не буде знижувати подачу газу в Молдову. Фото: moldovagaz.md

Росія вирішила відмовитися від свого попереднього рішення скоротити подавання газу в Молдову через нібито несанкціонований відбір ресурсу Україною. У російському «Газпромі» заявили, що постачання збережуться в попередньо погодженому обсязі — 42,9 млн куб. м на добу.

Quote«Компанія «Молдовагаз» усунула порушення щодо оплати «Газпрому» поточних постачань російського газу в листопаді… Через те ухвалено рішення не знижувати подавання газу на газовимірювальну станцію «Суджа» для транзиту в Молдову», — зазначається в повідомленні «Газпрому».

Водночас у компанії наголосили на регулярних порушеннях Молдовою контрактних зобов'язань і заявили, що залишають за собою право на скорочення або повне припинення постачання газу.

Які претензії «Газпром» має до Молдови та України

22 листопада «Газпром» заявив про виявлення факту «осідання в Україні російського газу, призначеного для постачання молдовським споживачам». У компанії зазначили, що той обсяг газу, який росія подає на газовимірювальну станцію «Суджа» для транзиту через територію України, є вищим за той, що передається на українсько-молдовському кордоні.

У «Газпромі» пригрозили з 28 листопада скоротити постачання газу за умови збереження дисбалансу передавання газу транзитом у Молдову «обсягом добового недопостачання».

У Молдові на закид Москви щодо «осідання газу в Україні» відповіли. Міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрей Спину пояснив, що весь обсяг газу, який постачає «Газпром», до Молдови доходить. А ті обсяги ресурсу, які нібито «осіли в Україні», є запасами, які Молдова зберігає в українських газових сховищах.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини