Facebook Pixel

«Газпром» пригрозив «Нафтогазу» санкціями. Що про це відомо

Російська державна компанія «Газпром» пригрозила НАК «Нафтогаз України» санкціями після того, як українська компанія ініціювала черговий арбітраж. Так, у рф погрожують українській стороні припиненням сплати за транзит газу Україною.

Як стверджують в російській компанії, вони відкидають усі вимоги української сторони й вже сповістили про це Секретаріат Міжнародного арбітражного суду (МАС) Міжнародної торгової палати і голову «Нафтогазу» Юрія Вітренка.

У той же час в «Газпромі» заявили, що «ненадані українською стороною послуги не повинні і не будуть оплачуватися».

Варто зазначити, що транзитний контракт, який уклали у 2019 року, підписали на умовах «качай або плати». Тобто за контрактом «Газпром», незалежно від фізичних обсягів транзиту, зобов’язаний платити.

Російська сторона стверджує, що НАК нібито безпідставно відмовився виконувати свої транзитні зобов'язання через ГВС «Сохранівка». Однак у «Нафтогазі» пояснювали, що через російську окупаційну війну частина об’єктів ГТС знаходиться на тимчасово окупованій території, тому Оператор не може здійснювати контроль за такими об'єктами. В «Газпромі» ініційований НАКом арбітраж називають «недружнім кроком і продовженням несумлінної поведінки української компанії».

Крім того російська сторона планує у разі подальших спроб «Нафтогазу» домагатися розгляду справи в МАС запустити процедуру запровадження санкцій проти української компанії. У «Газпромі» стверджують, що це призведе до заборони для «Газпрому» виконувати перед «Нафтогазом» зобов'язання за вчиненими правочинами, включно зі здійсненням фінансових операцій. ТОбто це просто унеможливить оплату за транзит газу.

Контекст. «Нафтогаз України» оголосив про черговий арбітраж проти російського «Газпрому». Українська компанія через Міжнародний арбітражний суд вимагає від російського державного виробника та експортера газу гроші за «надану послугу з організації транспортування природного газу територією України, які не були ним сплачені вчасно та в повному обсязі».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉