Facebook Pixel

«Ми змусимо Газпром заплатити»: Нафтогаз починає новий арбітраж проти російської компанії

«Нафтогаз України» оголосив про черговий арбітраж проти російського «Газпрому». Українська компанія через Міжнародний арбітражний суд вимагає від російського державного виробника та експортера газу гроші за «надану послугу з організації транспортування природного газу територією України, які не були ним сплачені вчасно та в повному обсязі».

Quote«Ми змусимо Газпром заплатити. Нафтогаз також оцінює можливість заявлення додаткових вимог. Ми використаємо наш досвід перемог над Газпромом в арбітражі», — наголосив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко.

У повідомленні вказано, що «Нафтогаз» вже подав відповідне прохання до Міжнародного арбітражного суду при Міжнародній торгово-промисловій палаті в Парижі.

Контекст. Нагадаємо: 30 грудня 2019 року рф та Україна підписали уклали п’ятирічний контракт на транзит газу в Європу. За його умовами, обсяг транзиту через Україну мав складати 65 млрд куб. м газу у 2020 році і по 40 млрд куб. м в 2021-2024 роках.

За лічені дні до цього за рішенням Стокгольмського арбітражу «Газпром» заплатив «Нафтогазу» $2,9 млрд за спором, пов'язаним з контрактом про транзит газу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉