Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Польща подала новий позов до «Газпрому»: вимагає відсотки за $1,5 млрд переплати за постачання

Польща подала новий позов до «Газпрому». Фото: PGNIG

Польща подала новий позов до «Газпрому». Фото: PGNIG

Польська PGNiG вимагає від «Газпрому» та «Газпром експорт» виплати відсотків за $1,5 млрд переплати за постачання у 2014 — 2020 роках. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що 31 березня 2022 року PGNiG S.A. направила «Газпрому» запит про порушення арбітражного розгляду через її вимогу про виплату відсотків за сумою, переплаченою PGNiG S.A. за природний газ, поставлений у період із листопада 2014 року до лютого 2020 року. PGNiG очікує відповіді «Газпрому» на звернення до арбітражу.

Контекст. Компанія ініціювала арбітражний розгляд проти «Газпрому» у 2015 році з вимогою про перегляд ціни на природний газ, що постачається за контрактом від 1996 року. Він передбачав відвантаження приблизно 10 млрд куб. м газу на рік, мінімальна річна контрактна кількість — 8,7 млрд куб. м на рік.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

30 березня 2020 року Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення скоригувати формулу ціни за контрактом на постачання газу до Польщі газопроводом «Ямал — Європа» ретроактивно з 1 листопада 2014 року. «Газпром» у 2020 році виплатив за рішенням суду $1,606 млрд (з урахуванням відсотків). Водночас рішення суду про ретроактивну зміну формули ціни з нафтовою прив’язкою до біржового індексу зіграло на користь «Газпрому», коли наприкінці 2020 року та 2021 року ціни на хабах почали зростати до небувалих значень.

Коментарі

Всі новини